Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Masakr ve dvou mešitách! Teroristé postříleli desítky muslimů a útok vysílali živě!

+ Další fotografie
Novozélandským městem Christchurch otřásl teroristický útok. Ten mají na svědomí 3 muži a jedna žena, útočníky policie zadržela. Útočníci stříleli ve dvou mešitách a obětí jsou desítky. Zadržené osoby měly útok velmi dobře zorganizovaný, v jejich vozech se nacházely i výbušniny. Po dalších podezřelých se pátrá.

Město Christchurch zažilo obrovský šok, policie nyní vyzvala obyvatele, aby nevycházeli na ulici a pátrá po dalších možných pachatelích. Jacinda Ardern, premiérka Nového Zélandu, označila den útoku za jeden z nejsmutnějších dnů země.

Útok proběhl v centrální části města, podle deníku New Zealand Herald v mešitách Al Noor a Linwood Masjid. Jeden ze střelců vysílal útok živě na internetu a ještě před odporným činem nahrál na sociální sítě video, kde vysvětloval, co ho k činu vede. Policie však zajistila, aby se video nemohlo po internetu nadále šířit.

Policejní komisař Mike Bush sdělil, že motiv zatím není znám. Přesný počet obětí zatím není možné sdělit, jedná se však podle něj o podstatné množství osob. Policie zadržela 4 pachatele, informace o dalších možných pachatelích nemá, ale nechce podcenit riziko, které z útoku plyne.

Svědci vypověděli, že střelec přišel do mešit v době modliteb, nejprve zaútočil na první, pak šel do druhé. V té době mohlo být v mešitách nejméně 300 věřících. „Bylo 13:45, když přišel a začal střílet. Já ho neviděl, schoval jsem se a modlil, abych přežil. U dveří pak ležela spousta mrtvých,“ vypověděl Ramzan Alí, který byl v době útoku v jedné z mešit přítomen.

Pokud jste na Novém Zélandu, ozvěte se nám.

VŠE CO VÍME O TERORISTICKÉM ÚTOKU NA NOVÉM ZÉLANDU

Jsem obyčejný bílý chlap a toto je můj domov! Oznámil zabiják a šel vystřílet mešity

VIDEO: Pustil si polku a šel zabíjet muslimy! Takhle bílý radikál spustil krvavá jatka

Dobře, že zdechli! Je to hrdina: Takto se Češi radují z útoku na muslimy, hrozí jim kriminál

Související články

Další články