Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

MASAKR V THAJSKU! Cestu do oblíbené země si rozmyslete! V letoviskách další exploze, úřady hlásí několik mrtvých. Zabíjeli místní muslimové? Nebo je to práce mafie?

O události informují všechna velká světová média.
Zdroj: Twitter
+ Další fotografie
AKTUALIZUJEME: Hua Hin je thajské přímořské letovisko, které se nachází na jihozápadě země. Právě zde bouchly ve čtvrtek dvě nálože. Teror ale nekončí! Úřady hlásí další exploze a další mrtvé. Podle místních úřadů snad výbuchy nesouvisí s islámským terorismem a jde o místní sabotáž.

Ve čtvrtek v letovisku Hua Hin na jihozápadě země vybuchly dvě bomby. Teror nepřežila jedna žena a na místě byla spousta zraněných. Pachatelé nálože schovali pod květináče, které byly umístěny asi padesát metrů od sebe. Bomby pak odpálili na dálku pomocí mobilního telefonu.

Jenže to byl jen začátek. Při dalších explozích přišli o život další tři lidé. Policisté pevně věří, že země není pod útokem teroristů, ale že jde pouze o sabotáž. Exploze se ozvaly také na oblíbeném ostrově Phuket.

Země je oblíbenou turistickou destinací, nepřekvapí, že útok zasáhne turismus. Podle BBC dva Britové utrpěli zranění. „České ministerstvo zahraničí je v kontaktu s konzulem, zatím nemá informace, zda jsou mezi zraněnými i Češi,“ řekla webu iDNES.cz mluvčí Irena Valentová.

Policisté v Thajsku zatím zjišťují, co se vlastně v zemi děje. Útoky by neměly souviset s Islámským státem, ale ve hře je možnost, že útočí místní muslimové, kteří usilují o větší autonomii. V zemi jinak jasně převládá mírumilovný buddhismus – vyznává ho 94 procent místní populace.

Spekuluje se také, zda by útoky nemohly souviset s konkurenčním bojem místních podnikatelů.

Související články

Další články