Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Masakr v nočním klubu v Istanbulu: Krveprolití si vyžádalo už 39 mrtvých, útočník policii stále uniká!

Při masakru v Istanbulu zemřelo už 39 lidí.
Zdroj: twitter.com
+ Další 3 fotografie
V Istanbulu došlo k teroristickému útoku. V hudebním klubu kolem sebe začali střílet muži převlečení do kostýmu Santa Clause. Střelba si vyžádala 39 obětí a až 70 zraněných. Nejdříve se hovořilo jen o zraněných.

Během útoku na noční klub Reina v tureckém Istanbulu přišlo o život nejméně 39 lidí. Dalších 70 lidí je zraněných. Oznámil to istanbulský guvernér Vasip Şahin, který masakr označil za teroristický útok.

Hovoří se o dvou útočnících, kteří převlečení do kostýmů Santa Caluse vtrhli do klubu a začali střílet kolem sebe. Počet útočníků se ale zatím nepotvrdil. V době útoku bylo v klubu 500 až 800 lidí. Útok se odehrál asi půl hodiny po středoevropské půlnoci.

Z obětí se už podařilo určit totožnost 21 lidí. 15 či 16 z nich jsou cizinci. Pachatel policii stále uniká. „Pátrání po teroristovi pokračuje. Doufám, že bude rychle dopaden,“ řekl turecký ministr vnitra Süleyman Soylu. České úřady nemají informace, že by mezi mrtvými byli Češi.

Lidé utíkali z klubu a skákali ze strachu do moře. Později je zachraňovala pobřežní stráž. Na místě zasahovalo 70 sanitek. Útok se stal v době, kdy dohlíželo na bezpečnost 17 tisíc policistů.

Související články

Další články