Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Masakr v Mnichově: Vrah s íránskými kořeny se před střelbou sešel s kamarádem z Afghánistánu

Německo v problémech…
Zdroj: eXtra.cz
+ Další fotografie
Stačilo několik teroristických útoků a Němci se začínají ptát, zda uprchlická politika Angely Merkel je pro jejich zemi tou nejlepší. Policie v Německu vyslýchá šestnáctiletého Afghánce, se kterým kamarádil vrah z Mnichova David Ali Sonboly.

Němec íránského původu David Ali Sonboly, který spáchal masakr v mnichovském McDonaldu, měl šestnáctiletého kamaráda z Afghánistánu. David se s ním sešel pár hodin před masakrem. Kriminalisté nyní zkoumají, co oba kluci spolu osudný den řešili.

Oba chlapci se prý seznámili v psychiatrické léčebně. Oba se údajně léčili z těžké závislosti na počítačových hrách.

Policie zatím nepředpokládá, že by šestnáctiletý Afghánec byl do masakru nějak zapojen, chce po něm ale klíčové informace. Afghánec již údajně kriminalistům sdělil, že David Ali Sonboly obdivoval norského masového vraha Breivika.

Kluk z Afghánistánu také prý věděl, že si David Ali pořídil zbraň Glock. Tuto informaci si ale nechal pro sebe. Kriminalisté také uvedli, že vrah z obchodního centra rád hrál střílečku Counter-Strike a že při akci se pohyboval tak, jak se to naučil při hraní počítačových her.

Osmnáctiletý David Sonboly v pátek zabil devět lidí před obchodím domem Olympia. Pak si sám prostřelil hlavu, uvedli vyšetřovatelé.

Související články

Další články