Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

MASAKR V LONDÝNĚ: Za útoky je zlá ideologie, která PŘEKROUTILA ISLÁM, uvedla britská premiérka Theresa May

+ Další 3 fotografie
Teroristé v Londýně mají na svědomí sedm životů. Asi 50 lidí utrpělo vážná zranění. Někteří lidé útoky spojují s islámem. Podle premiérky Theresy Mayové za vražděním stojí jakási zlá ideologie, která islám překroutila.

Britská premiérka Theresa Mayová v prohlášení k národu uvedla, že za útoky v Británii může zlá ideologie, která překrucuje islám.

Podle Theresy Mayové už toho bylo dost a je na čase přestat být tak tolerantní vůči těm, kteří jsou zlí a nemají dobré úmysly.

Jak z kruhu násilí ven? Theresa Mayová chce začít kontrolovat internet. Podle ní je třeba důsledně cenzurovat sociální sítě, aby nedocházelo k šíření extremistických názorů.

Slova o podpoře a solidaritě dorazila také z Berlína. „Strach, smutek a odhodlání nás poutá k sobě navzdory všem hranicím,“ uvedla v reakci na teror německá kancléřka Angela Merkelová.

„Evropa stojí v boji proti terorismu po boku Británie,“ uvedl odhodlaný předseda Evropské rady Donald Tusk.

Všechna tato silná prohlášení ale na svém Facebooku odmítl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Jsem přesvědčen, že u teroristických útoků mají politici v EU připraveny šablony pro tweety a statusy na Facebooku. Někdy nemusí ani měnit zemi a město,“ uvedl hradní mluvčí na svém facebookovém profilu.

Související články

Další články