Koordinované noční útoky v Londýně mají na svědomí šest lidských životů. Vrazi běhali po mostě, bodali do lidí a provolávali slávu Alláhovi.

Televize BBC s odvoláním na jednoho ze svědků informovala, že atentátníci křičeli: „Toto je pro Alláha.“

Přesto se politici snaží navodit dojem, že útok s islámem nesouvisí, že jde o čin několika vykořeněných pomatených jedinců.

„Jsem přesvědčen, že u teroristických útoků mají politici v EU připraveny šablony pro tweety a statusy na Facebooku. Někdy nemusí ani měnit zemi a město,“ uvedl na svém facebookovém profilu Jiří Ovčáček. Komentář je to necitlivý, ale možná na něm něco bude.

Britové napočítali téměř 50 zraněných lidí. A také 6 obětí. Nicméně britští novináři našli na masakru i „pozitivní“ věci. Reakce bezpečnostních složek na útok prý byla blesková. První záchranáři se na místě útoku objevili šest minut po jeho ohlášení. Za osm minut od prvních zpráv byli tři útočníci zastřeleni policisty.

To je sice poměrně blesková akce, ale mrtvým to život nevrátí. Teroristé opět vyhráli. Jejich čin opět oslavují radikální muslimové na sociálních sítích. A evropské politické špičky dál jedou mantru o tom, že teroristické útoky jsou vlastně běžné a musíme si na ně zvykat…