Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

MASAKR V ISTANBULU: „Santa Clausové“ stříleli v klubu do lidí. Na místě je nejméně 39 mrtvých!

+ Další 3 fotografie
V Istanbulu došlo k teroristickému útoku. V hudebním klubu kolem sebe začali střílet muži v převleku Santa Clause. Na místě je 39 mrtvých a desítky zraněných.

Během útoku na noční klub Reina v tureckém Istanbulu přišlo o život nejméně 39 lidí. Dalších 70 lidí je zraněných. Oznámil to istanbulský guvernér Vasip Şahin, který masakr označil za teroristický útok.

Hovoří se o dvou útočnících, kteří převlečení do kostýmů Santa Caluse vtrhli do klubu a začali střílet kolem sebe. Počet útočníků se ale zatím nepotvrdil. V době útoku bylo v klubu 500 až 800 lidí. Útok se odehrál asi půl hodiny po středoevropské půlnoci.

Podle televize NTV lidé utíkali z klubu a skákali do moře, nyní je zachraňuje pobřežní stráž. Útočníci měli vykřikovat slova v arabštině! „Teroristé měli dlouhé pušky. Brutálně pálili kulky do nevinných lidí, kteří nechtěli nic jiného než oslavit nový rok a užít si trochu zábavy,“ řekl guvernér.

Podle vlastníka klubu Mehmea Kocarslana použili útočníci kalašnikovy. Podle CNN byl jeden z útočníků ještě v klubu a policie chystala zásah. V tuto chvíli není jasné, co se s útočníky stalo.

Klub nyní prohledávají policisté a pyrotechnici. Na místě zasahuje přes 70 sanitek. Útok se stal v době, kdy na bezpečnost dohlíželo 17 tisíc policistů.

Související články

Další články