Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Masakr v dovolenkovém ráji: Žralok ukousl ženě ruce a prso, její syn (6) to celé viděl

Masakr v dovolenkovém ráji: Žralok ukousl ženě ruce a prso, její syn (6) to celé viděl
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Tragédie u moře
Touha po dobrodružství se vymstila ženě (35), která se koupala v moři při pozorování žraloků. Jeden z predátorů na ni zaútočil, a přestože přežila, s vážnými poraněními skončila v péči lékařů. Žralok jí ukousl obě ruce a přišla i o jedno prso. Masakru navíc přihlížel její malý syn (6).

Štěstí v neštěstí měla turistka (35), na kterou v moři zaútočil krvelačný žralok. Od smrti ji dělily vteřiny, nakonec "vyvázla" s drsnými zraněními. Predátor ji připravil o obě ruce, ukousl jí i jedno prso.

Masakru, který se stal v úterý na ostrově Moorea ve Francouzské Polynésii, přihlížel i ženin mladičký syn (6). Informovala o tom místní stanice Radio 1.

Těžce zraněnou ženu pak na loďce převezli na pevninu, kde už čekali záchranáři. "Viděla jsem ženu bez rukou, levá ruka visela na vlásku a měla poraněné i celé paže. Zakrvácený měla i hrudník. Všichni z toho byli v šoku," řekla svědkyně zmíněnému rádiu.

Nebohá oběť žraloka byla po útoku při vědomí. "Proč jste mě tam vůbec brali, když víte, že to není bezpečné?" ptala se prý zdrceně průvodců.

Žralok dlouhoploutvý obvykle lidi nenapadá a od pobřeží si drží odstup. Ženu po poskytnutí první pomoci převezli do nemocnice, lékařům se povedlo její stav stabilizovat. Poranění rukou a poprsí však budou zřejmě nenávratná.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy