Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Masakr v Brodě: Česko je středem zájmu, tragédii sledují všechna významná světová média

V centru Uherského Brodu střílel dvaašedesátiletý útočník, který
nakonec zbraň obrátil sám proti sobě.
+ Další 4 fotografie
Oči celého světa se momentálně upírají k masakru, který se stal v Uherském Brodě dnes kolem jedné hodiny po poledni. Asi šedesátiletý muž tam vypálil v restauraci Družba dvacet pět ran a zabil osm lidí. Nakonec obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu.

Všechna významná média na světě se věnují nejhoršímu masakru v České republice za posledních deset let.

Jeden z významných zahraničních serverů The Daily Telegraph dal tragédii takovou prioritu, že hned na homepage jede z momentálního dění v Česku online.

Největší světové agentury v čele se CNN, BBC nebo Reuters také informují o osmi obětech a šíleném střelci, jehož identita zatím není známá.

Šok nad tragickou střelbou v Česku vyjádřil na sociální síti Twitter například generální tajemník Rady Evropy Thorbjørn Jagland, který je také bývalým norským premiérem a dosavadním předsedou výboru udělujícího Nobelovy ceny míru. „V našich myšlenkách jsme s oběťmi, rodinami a všemi Čechy,“ napsal Jagland.

Mohlo by vás zajímat

Další články