Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Masakr v Berlíně si vyžádal minimálně 12 obětí a 48 zraněných! Za volantem kamionu seděl zřejmě uprchlík!

Za volantem kamionu seděl podle prvních informací uprchlík.
Zdroj: Twitter
+ Dalších 6 fotografií
Podle médií a německé státní bezpečnosti se jedná o teroristický útok. Pětadvacetitunový kamion byl pravděpodobně unesen přistěhovalcem z Afghánistánu nebo z Pákistánu. Policie jej dopadla a zatkla hned po činu, polský řidič kamionu byl nalezen mrtev. Počet obětí vystoupal na 12 a dalších 48 bylo zraněno. Spekuluje se o napojení na Islámský stát.

Čin se až nápadně podobá teroristickému útoku z Nice. Kamion najel do lidí na vánoční tržnici 40 km/h, což rozhodně nemohla být náhoda. Policie předpokládá, že polský kamion i s jeho řidičem byl unesen mužem zřejmě afgánského původu. Ten byl na místě činu dopaden a čeká jej výslech.

Nedá se přesně zatím určit, zda muž je z Afghánistánu a nebo Pákistánu. Často měnil identitu. Policie nyní prověřuje uprchlické centrum, kde muž měl být registrován.

Incident také přišel asi hodinu po teroristickém útoku na ruského ambasadora v Ankaře. Bezpečnostní agentury potvrdily, že ISIS plánoval teroristické útoky v evropských zemích během vánočních svátků. Terčem měly být speciálně vánoční trhy.

Majitel kamionu Ariel Zurawski potvrdil, že řidič musel být unesen, neozval se několik hodin. „Znám ho, je to můj bratranec, něco hrozného se mu muselo stát,“ vypověděl pro polskou televizi TVN24.

Turisté, které kamion minul, se na místě snažili pomoct ostatním raněným. Jiní zůstali uvězněni ve svých hotelech a hrůzný čin museli pozorovat z oken. „Ten kamion najel přímo do lidí, není v žádném případě možné, že to byla nehoda,“ vypověděla očitá svědkyně, Američanka Sabrina Glinz pro Sky News, která vše pozorovala z patnáctého patra hotelu.

Nově zvolený prezident Spojených států Donald Trump vyjádřil soustrast a smutek Německu a ve svém vyjádření dále uvedl, že tyto teroristické útoky ze strany ISIS a dalších organizací musí být zastaveny a bude pokračovat v boji proti nim.

Německo za poslední rok nečelilo většímu teroristickému útok ze strany extremistů, na rozdíl od svých francouzských a belgických sousedů. Před týdnem byl dopaden dvanáctiletý chlapec, který se pokusil odpálit bombu na vánočních trzích v Ludwigshafenu. Chlapec byl iráckého původu.

Související články

Další články