Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

MASAKR V BERLÍNĚ: Hledaný terorista se může ukrývat i v Česku! Policie vyzývá k velké opatrnosti

Hledaný Tunisan se může ukrývat v Česku!
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Berlínská policie pátrá po 24letém Tunisanovi, který v pondělí vjel kamionem na vánoční trhy v Berlíně a zabil 12 lidí a dalších 48 zranil. Policisté varují, že se nebezpečný útočník může ukrývat v České republice!

Útočníkem, který je zodpovědný za masakr na vánočních trzích v Berlíně, je zřejmě 24letý Anis Amri, který pochází z Tuniska. Jeho DNA a osobní dokumenty se našly v kabině kamionu. V Německu zřejmě čekal na rozhodnutí o azylu. Podle deníku Der Spiegel pochází z tuniského Tetuánu. Ročník jeho narození má být 1992.

Německá policie po útočníkovi pátrá a vyzývá k opatrnosti i občany České republiky. Pokud byste viděli podezřelého muže, okamžitě kontaktujte Policii ČR. Kvůli schengenskému prostoru, kdy jsou otevřené hranice, může být prakticky kdekoliv. Informoval o tom The Sun.

Podle Radia Berlín je útočník zraněný a může být také v některých z berlínských nemocnic.

Podle Süddeutsche Zeitung Tunisan přišel do Německa loni v červenci. Od roku 2012 žil v Itálii a o azyl v Německu žádal v dubnu. Amri sympatizuje s Islámským státem a je žákem teroristy Abu Walaa, který byl zatčen.

Související články

Další články