Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Masakr na univerzitě: Studenti skákali z oken. Na místě jsou mrtví

Zdroj: Profimedia
Střelba v Rusku

Osmnáctiletý útočník začal v pondělí 20. září střílet v jedné z budov Permské státní univerzity v Rusku. Podle vyšetřovacího výboru je na místě osm mrtvých. Někteří studenti se před útočníkem zavřeli v posluchárnách univerzity, další vyskočili z okna, popsal agentuře zdroj. Útočník, který byl ruskými médii identifikován jako Timur Bekmansurov, byl na místě zastřelen. 

Vysoká škola v ruském Permu zažila děsivé ráno. Neznámý člověk přišel do jedné z budov tamní univerzity a začal nekontrolovatelně střílet po ostatních. Někteří studenti se před útočníkem zavřeli v posluchárnách, jiní vyskočili z oken.

Útočníkem byl podle ruských médií osmnáctiletý Timur Bekmansurov. Na sociální sítě před útokem napsal, že po sobě chce zanechat co nejvíce bolesti a sám sebe označil za nezastavitelného. „Posledních deset minut mého života se budu cítit nejvíce naživu,” napsal dále. Podle dostupných informací se má za to, že byl studentem téže univerzity, v níž zahájil střelbu. Podle agentury TASS útočník střílel z lovecké pušky, kterou si legálně pořídil v květnu. 

Střílel na žáky i učitele

„Neznámý člověk pronikl na půdu univerzity a začal střílet na studenty a učitele. Jsou tam mrtví a ranění,” sdělil agentuře Interfax její zdroj. Při střelbě bylo zabito nejméně osm lidí.

Podle tiskové služby samotné univerzity jsou na místě čtyři ranění. Studenti z části univerzity byli evakuováni. Město Perm na východě evropské části Ruské federace je vzdálené asi 1100 kilometrů od Moskvy.

Prezident Vladimir Putin podle svého mluvčího vyjádřil příbuzným a přátelům obětí dnešní střelby soustrast. „Premiérovi Michailu Mišustinovi dal pokyn, aby do Permu vyslal ministry Valerije Falkova a Michaila Muraška, aby poskytli pomoc zraněným i příbuzným obětí tragédie,” uvedl kremelský mluvčí Dmitrij Peskov s odkazem na ministry školství a zdravotnictví.

Související články

Další články