Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Masakr na jevišti: Mladý herec Kuleš (†37) zemřel přímo při představení

Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
smrt

Při divadelním představení v ruském Velkém divadle v Moskvě přišel o život jeden z herců (†37). Umělce zabila přímo na jevišti část scény, která na něj spadla.

Světoznámé Velké divadlo v Moskvě postihl další skandál. Přímo během představení tam v sobotu na jevišti zasáhla jednoho z herců část scény a na místě ho zabila. Případem se již zabývá policie.

Tragédie se měla stát při změně scény během opery Sadko od Nikolaje Andrejeviče Rimského-Korsakova. Herec podle svědků odcházel z jeviště špatnou stranou a při tom ho trefila klesající plošina. Sedmatřicetiletý Jevgenij Kuleš zraněním podlehl ještě před příjezdem zdravotníků. Představení bylo následně ukončeno a diváci byli požádáni, aby odešli.

Kuleš podle informací BBC v divadle působil od roku 2002. Pro Velké divadlo je to další skvrna na jeho pověsti poté, co v červenci 2013 zemřel houslista po pádu do orchestřiště. V roce 2011 pak v souboru skončil sólista baletu Pavel Dmitričenko za to, že organizoval útok kyselinou na uměleckého šéfa divadla Sergeje Filina. Ten při útoku přišel částečně o zrak.

Související články

Další články