Nedělní střelecký masakr byl tím nejhorším v dějinách Spojených států. Omar Mateen v neděli po půlnoci vtrhl do gay klubu v Orlandu a začal střílet po lidech. Jeho řádění má za následek 50 lidských životů, 53 lidí skončilo v nemocnici.

K útoku se přihlásil Islámský stát. Mezi obětmi jsou převážně muži mezi 20–30 lety. Radnice města začala pomalu zveřejňovat jména na svých internetových stránkách.

Mezi mrtvými je například Eddie Justice (†30), který posílal během útoku SMS svojí matce. Před útočníkem se schoval na záchodech a napsal jí, aby zavolala policii. „Blíží se k nám, je s námi na záchodech. Teď umřu. Miluju tě, mami,“ napsal mladík. Řádění islamisty bohužel nepřežil.

Kulce se nevyhnul ani Stanley Almodovar (†23). Jeho maminka na něj čekala a ještě mu připravovala svačinu, aby se mohl najíst, až přijde v noci domů. Jenže se už nedočkala. Byl třikrát střelen a zemřel v nemocnici.

Další obětí islamisty je Edward Sotomayor (†34), který pracoval jako přední manažer společnosti ALandChuck Travel, která plánuje dovolené pro gaye. Edward byl v klubu se svým přítelem. Ten ale zrovna odběhl do auta, když se začalo v klubu střílet. Edward mu psal, že je v pořádku na záchodech, ale pak už se neozval.

Mezi obětmi je i Luis Vielma (†22), který pracoval pro Universal Studios jako asistent produkce. Tragédie tak zasáhla i tvůrce filmů o Harrym Potterovi. Truchlí za něj i J. K. Rowling, která na Twitter napsala, že nemůže přestat plakat.