Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Maruška z pohádky Dvanáct měsíčků změnila povolání: Marie Majkusová už skoro nehraje

Maruška z pohádky Dvanáct měsíčků změnila povolání: Marie Majkusová už skoro nehraje
Zdroj: Česká televize / Rostislav Šimek
+ Dalších 8 fotografií
proměna
Už před 8 lety diváky během svátků pobavila pohádka Dvanáct měsíčků. Hlavní hrdinku Marušku si v ní zahrála Marie Majkusová (31), pro kterou šlo o první velkou roli. Zdá se ale, že velkou hereckou kariéru po ní neplánovala a dodnes neplánuje. Věnuje se totiž jinému oboru.

Ve vánoční pohádce Dvanáct měsíčků klid podhorské vesnice naruší v předvečer Vánoc návrat rodáka, mladého muže Karla z ciziny, kde se mu zjevně dařilo. Karel se rázem stane lákavou partií pro všechny dívky na vdávání ve vesnici, a to do té míry, že vezmou jeho chalupu útokem. Jen Maruška o jeho srdce zpočátku neusiluje...

Pohlednou a milou Marušku, kterou ve filmu trýzní nevlastní matka a nevlastní sestra Květa, si zahrála herečka Marie Majkusová. Scénář od ní vyžadoval bravurní jízdu na koni i na lyžích a především pro ni pohádka byla první velkou hereckou příležitostí.

Od natočení pohádky se podle serveru ČSFD Marie objevila už jen ve dvou filmech a v jednom dílu seriálu Případy 1. oddělení. Na herectví úplně nezanevřela, věnuje se dnes ale jiné činnosti v jiném oboru.

Učitelka

Na stránkách Divadla Minaret Marie Majkusová ve svém životopisu uvádí, že po dotočení pohádky její kroky směřovaly do Prahy, kde si zahrála v mladoboleslavském divadle a na dvou Fringe festivalech spolupracovala se zahraničními autory a tvůrci. Aktuálně má být učitelkou v Lesní mateřské škole v Měšicích.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy