Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Maruška z pohádky Dvanáct měsíčků: Krásné Marii Majkusové kariéru zazdily ostych a plachost

Marie Majkusová v pohádce Dvanáct měsíčků (2012).
Zdroj: archiv ČT/Rostislav Šimek
KONEC
Pamatujete si na Marii Majkusovou (31), sympatickou Marušku z pohádky Dvanáct měsíčků z roku 2012, kterou geniálně utiskovala zlá macecha v podání Veroniky Žilkové (59)? Mladá herečka musela kumšt pověsit na hřebík a věnuje se předškolním dětem.

Marie Majkusová v herectví neuspěla

V pohádce Dvanáct měsíčků (ČT1, 22. 12., 20:10) byla postava Marušky milá, usměvavá a lehce přidrzlá a když se s ní Marie Majkusová představila v hlavní štědrovečerní pohádce před osmi lety, dalo se očekávat, že má v tu ránu všude otevřené dveře dokořán a čeká ji už jen zářná kariéra.

Jenže od té doby nic nenatočila (kromě roliček ve dvou krátkometrážních snímcích) a herectví se (až na občasné hraní pro radost v pražském Divadle Minaret) musela vzdát.

Tichá a neprůbojná

„Už jsem ji dlouho neviděl. Naposledy jsme spolu byli na nějakém festivalu v Německu, kde si k pohádce pořídili i dabing. Maruška je taková tichá, introvertní a neprůbojná. V herectví je to bohužel hendikep,“ řekl eXtra.cz režisér Dvanácti měsíčků Karel Janák

„V jednu dobu zkoušela hrát divadlo, ale v Mladé Boleslavi ji moc neobsazovali. V té době, kdy jsme se viděli, nakonec učila v nějaké lesní školce,“ přidal.

Láska k dětem

Před čtyřmi roky se Majkusová svěřila, že lesní školka je v Měšicích u Prahy, předškolní pedagogika že ji naplňuje a že její malí svěřenci jsou hrdí na hraní paní učitelky v pohádce.

I kdyby už nikdy nic nenatočila, s láskou může zbytek života vzpomínat na to, že se zařadila po bok nejznámějších českých princezen a chudých holek, které došly pomocí kouzel nebo lásky ke štěstí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy