Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Maruška z pohádky Byl jednou jeden král: Herečka Milena Dvorská mi ublížila, tvrdí její dcera

Milena Dvorská v pohádce Byl jednou jeden král
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další 4 fotografie
osud

Maruška v pohádce Byl jednou jeden král byla její rolí života, v něm samotném si ale příliš radosti neužila. Milena Dvorská (†71) se podle své dcery měla chovat tak, že jí až do trpkého konce odmítla odpustit. „Tu smrt její vnoučata přijala tak, jako by zemřela nějaká cizí paní,“ tvrdila Lucie odtažitě před lety pro deník Aha!

Jako hodnou a nevinnou Marušku ji v nesmrtelné pohádce Byl jednou jeden král (Nova Cinema, 27. 12., 16:00) znal celý národ, jak to ale měla v soukromí, to moc lidí netušilo.

Herečka Milena Dvorská ve svém životě prožila osobní tragédii. Možná si za ni ale mohla sama. Opustila ji totiž dcera Lucie, která se jako mladá zamilovala do náboženského guru Parsifala Imanuela, s nímž má devět dětí.

Své slavné matce pak nikdy nezapomněla její chování. Tvrdila, že ji svým alkoholismem a výpady proti milovanému partnerovi vyhnala z domu. Až do úplné smrti herečky v roce 2009 se neusmířily.

Ani svá vnoučata nesměla vídat. Jedna ze starších, Julie, se ale s babičkou krátce před jejím skonem setkala.

Byla to stará dáma a neměla nejlepší životosprávu, takže se to dalo čekat. Nebyla nejmladší, její smrt je přirozená. Pila, hlavně už ale od patnácti let kouřila. To se na jejím zdraví muselo podepsat. Není na tom nic zvláštního, že zemřela. A smutek jsem cítila stejný, jako celých těch dvacet let kvůli tomu, jak se k nám Milena zachovala. Naše děti to přijaly stejně, jako byste jim řekl, že zemřel soused odnaproti. Pro ně to byla úplně cizí paní,“ řekla Lucie autorovi těchto řádků pro deník Aha! před dvanácti lety.

Tvrdila také, že ji v dětství otčím bil pohrabáčem a matka proti tomu nic neudělala. A když se ji Parsifal s matkou snažil smířit, tchyně mu zlomila prst. Veškeré další pokusy pak vzdala.

Roli dostala náhodou

A jak se vůbec herečka dostala k životní roli? Původně si Milena Dvorská šla k představiteli krále Janu Werichovi jen pro podpis. Tolik ho ale zaujala, že jí okamžitě nabídl, aby si zahrála v chystané pohádce. Získal její adresu, ale ztratil ji, takže pak nastalo doslova detektivní pátrání po modrooké dívce Mileně Dvorské, která s rodinou žila v Prostějově. Nakonec se hledání povedlo a svět herectví se mladé Mileně otevřel dokořán.

Eben vzpomíná na hvězdy, se kterými se za roky festivalu setkal: Čím ho ohromil Redford nebo Banderas?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy