Pražské Václavské náměstí dnes zažilo třetí největší událost od Pražského jara a konce německé okupace v roce 1945.

Italský plnokrevník Domenico Martucci (37) zjistil, že od chvíle, co má Džambulku ve spárech Pepa Rychtář (55) a nahání veškerý bulvár na trase Bohnice – Uhříněves – náhodná nemocnice v okolí, jeho popularita upadá.

Využil proto toho, že na svém Facebooku má několik desítek zoufalých žen, které ho považují za Erose Ramazzottiho chudých, a tak v rámci české módy absolutního populismu uspořádal demonstraci proti týrání žen na Václaváku. Dobře si spočítal, že ženy, které mu fandí, jsou pouze a jenom psychicky a fyzicky týrané chudinky, které se chytnou.

A tak se dnes v 17 hodin rozjela obří demonstrace v centru Prahy, na které se sešlo pět, některé zdroje uvádí až deset lidí. Domenico po čase rozbalil transparent s nápisem „Stop týrání žen“, při tom mu asistoval vesmírný člověk Zdeněk Macura (39), který si bokem rozjížděl své vlastní promo se žlutými letáčky.

Pohled na tyto dva muže, kteří poslední měsíce života tráví převážením nebohé ožralé Džambulky z jednoho konce Evropy na druhý, jak protestují proti týrání žen, byl neopakovatelný. K akci se připojilo i občanské hnutí „Stay Zmrd“, které se rozhodlo demonstrovat za Ivetu Bartošovou a její propuštění ze spárů alkoholu.

Obě skupiny se několikrát dostaly do ostrého střetu, kterému pomohl zejména jeden taxikář ze Staroměstského náměstí. Účastníci, jako pán s igelitkou, pán bez igelitky a paní v klobouku, následně začali střídavě podporovat Martucciho a Macuru a střídavě vykřikovat, že zacházení s Džambulkou je nehoráznost.

Na konci celé akce vystoupil sbor elektronických cigaret v životní velikosti, které nesly transparenty s nápisy jako: „Nenechte svou ženu smrdět doma“. Mezi nimi pobíhal mladý muž s italskou vlajkou a něco plamenně vykřikoval. Toto vystoupení bylo pěkným ozvláštněním celé demonstrace. Tu nakonec rozehnala bouřka. Počty obětí na životech nejsou známy.