Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Martínek má za sebou náročnou operaci. Na sále strávil deset hodin, do hlavičky mu aplikovali jehly s lékem

Pomohla vybrat 100 milionů na Martínka.
Zdroj: Se souhlasem Donio
+ Další 3 fotografie
Léčba

Dvouletý Martínek, kvůli kterému se semkl český národ a vybral na jeho léčbu neuvěřitelných 150 milionů korun, má konečně po operaci. Tu musel ve Francii podstoupit kvůli vzácné nemoci AADC, jejíž léčbu zdravotní pojišťovna neproplácí. Podle slov příbuzného už má po desetihodinové operaci a je na nejlepší cestě za uzdravením, jak informoval web iRozhlas. 

Martínek (2) ve středu podstoupil náročnou operaci, která trvala deset hodin. Jeho cesta za léčbou nebyla vůbec jednoduchá. Malý chlapec se narodil se vzácnou nemocí AADC, která postihuje jen malé procento lidí na světě. Proto její léčbu nekryje pojišťovna. Rodiče Martínka potřebovali na rekonvalescenci vybrat 100 milionů, což se zdálo nemožné sehnat. Český národ ale dokázal, že zázraky se dějí.


Mimo jiné i díky influencerce Nikol Leitgeb, která dokázala vyburcovat celé Česko, se ve sbírce na Martínka vybralo neuvěřitelných 150 milionů korun. A tak se v půlce ledna chlapeček vydal se svou rodinou k lékařům do Francie za nadějí a novým životem. „Počítáme s tím, že pro Martínkovo tělo to bude docela šok, ale věříme, že všechno dobře dopadne. Je důležité, aby nic nechytil a byl s ohledem na svůj stav maximálně v pořádku,“ řekl tehdy otec Martínka deníku Blesk.

Operace dopadla na výbornou

V současné době má Martínek z Olomouce po operaci, kterou skvěle zvládl. „Byť se jedná o relativně standardní zákrok, bylo velmi důležité postupovat pomalu, vše maximálně předem připravit a také následně zkontrolovat pomocí magnetické rezonance. Zákrok spočíval v aplikaci léku Upstaza do Martínkovy hlavičky, zjednodušeně řečeno byl vpraven injekčně na čtyřech místech,“ sdělil rodinný kamarád Zdeněk J. pro iRozhlas.cz.


„Rodiče Martínka s velkou radostí a ještě větší úlevou informují, že Martínek už má konečně po operaci ve francouzském Montpellier. Zákrok, který začal ve středu ráno v 8.00, proběhl na výbornou a velikánský dík za to patří skvělému týmu neurochirurgů pod vedením Thomase Roujeaua a všem ostatním lékařům, kteří se na tomto – pro nás zázraku – podíleli,“ uvedl rodinný zástupce Zdeněk J.

Doporučené video: Nikol Leitgeb promluvila o vybrání peněz na Martínka i převzetí medaile z rukou předsedy Senátu.

Nyní ještě Martínek zůstane tři týdny v nemocnici. Pokud bude všechno v pořádku, po třech týdnech se chlapec s rodinou vrátí zpět do České republiky.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy