Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Martina Vrbová o Cimického útoku: Třásla jsem se v autobuse, pak přišel vztek

Martina Vrbová: Po útoku jsem se třásla v autobuse. Cimický nás už nemůže zastavit
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další 3 fotografie
sexuální obtěžování

Moderátorka Martina Vrbová-Hynková (49) se v pořadu DVTV rozpovídala o sexuálním napadení ze strany psychiatra Jana Cimického (73). Po útoku se prý v autobuse třásla. Dříve s těmito informacemi nemohla vyjít ven, protože by jí podle jejích slov nikdo nevěřil.

Jedna z žen, která obvinila známého psychiatra Jana Cimického z toho, že ji sexuálně obtěžoval, byla moderátorka České televize Martina Vrbová-Hynková. V pořadu DVTV promluvila o detailech, co se tehdy před lety stalo, i o tom, proč už dříve útok nenahlásila. "Mé tělo bylo v šokovém stavu, v autobuse jsem se třásla. Pak jsem si říkala, co jsem udělala špatně. Následně jsem měla obrovský vztek, že si to ke mně vůbec dovolil," uvedla Vrbová, která se však záležitostí už dál nechtěla zabývat.

"Tehdy bych byla za blázna"

"Moje paměť se to snažila vytěsnit. Dříve nad tím lidé i média zavírali oči. Doba na to nebyla přichystaná, což se nyní změnilo," míní Vrbová, podle které by v té době obětem nikdo nevěřil. "Když máte renomovaného psychiatra a zároveň zdatného manipulátora, je to tvrzení proti tvrzení - a kdo vám bude věřit?" vysvětluje Vrbová, proč útok dál neřešila. "Narazila jsem ještě na jednu ženu, které se to stalo, je to tak 10 let nazpátek. Tehdy mi došlo, že to nebyla jen náhoda. Přicházím s tím až teď, protože tehdy bych s tím byla za blázna."

S Cimickým se pak měla potkat ještě na jedné akci, ale rychle šla pryč. Podle Vrbové je dobré, že zpěvačka Jana Fabiánová celou záležitost "odšpuntovala" a nyní se zkušenosti žen s Cimickým dál valí veřejným prostorem. "Zaplaťpánbůh je doba jiná a můžeme o tom nyní hovořit. Ty ostrůvky, kdy každá žena měla svůj zážitek a nemohly jsme ho mezi sebou sdílet, tak dnes už to jde i díky sociálním sítím. Ta jeho síla nás už dnes nemůže zastavit. Asi byla potřeba na to ta doba, aby se to změnilo," uvedla moderátorka.

Související články

Další články