Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Martina si odmítla dát roušku ve vlaku: Průvodčí jí vystavil pokutu 4 600 korun

Martina si odmítla dát roušku ve vlaku: Průvodčí jí vystavil pokutu 4 600 korun
Zdroj: pixabay.com
+ Další 2 fotografie
pokuta
Situace kolem druhé vlny pandemie koronaviru se v posledních dnech v Česku zhoršuje, přesto se najde velká část lidí, kteří odmítají roušky nosit. Někteří si nechtějí roušky nasadit ze zdravotních důvodů, ostatní kvůli vlastnímu přesvědčení. Nepříjemné situaci se v tomto ohledu nevyhnula ani Martina z Brněnska, která si odmítla nasadit roušku ve vlaku. Průvodčí jí vystavil tučnou pokutu a zavolal policii.

V České republice se situace ohledně druhé vlny koronaviru od minulého týdne rapidně zhoršila. Roušky se opět vrátily do obchodů, nákupních center, a dokonce do panelových domů a škol. Řada lidí ale odmítá toto nařízení respektovat a roušky z různých důvodů nenosí.

Do nemalých problémů se dostala jistá Martina z Brněnska, která na sociálních sítích zveřejnila svůj příběh. "Byla ke mně směřována prosba o dokladování mého zveřejněného příběhu o pokutě za roušku ve vlaku. Kdy na mě průvodčí zavolal policii a následně naúčtoval pokutu za neoprávněné zastavení vlaku. Je prý hodně těch, co tomu nechtějí věřit, no nedivím se, ani já bych nevěřila," napsala na sociální sítě Martina.

Tučná pokuta Martinu neminula

"Přirážka za nepovolené zastavení vlaku 1000 korun. Náhrada za zpoždění vlaku 18 min. 3600 korun. Celkem 4600 korun," dodala Martina na Facebooku. Mluvčí Českých drah Gabriela Novotná pro TN.cz sdělila, že došlo k porušení smluvních přepravních podmínek.

"Vzhledem k tomu, že cestující nechtěl uposlechnout povinnosti nošení roušek, tak byla přivolána policie. Došlo ke zpoždění 26 minut a vlak musel být odřeknut, proto musel být cestující sankcionován. Nemá to žádnou souvislost s nařízením nebo rouškami," řekla.

Podle policie bylo ale zbytečné je k takovému incidentu volat. "Když my jsme dorazili na místo, paní už byla mimo vlak. Z našeho pohledu jsme tam práci už neměli. Na místě se nepodařilo hodnověrně prokázat protiprávní jednání, záležitost tak zůstala v kompetenci průvodčího, tedy Českých drah," dodal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy