Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Martina Sáblíková získala stříbro: Překonala vlastní rekord a zlato jí uniklo jen o vlásek

medaile
Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková (32) překonala vlastní světový rekord na trati 5000 metrů. Na mistrovství světa v Salt Lake City zajela čas 6:41,182. Finále dlouho patřilo Sáblíkové a jela si pro svůj 22. titul mistryně světa. Ruska Natalia Voronina ji ale v poslední jízdě překonala a jako první žena v historii skončila časem pod 6:40.

Rychlobruslařce Martině Sáblíkové se podařilo překonat svůj vlastní světový rekord na trati 5000 metrů. Ačkoliv jí zlato nakonec o vlásek vyfoukla Natalia Voronina, může se Češka radovat alespoň z překonání sebe sama a z úžasné stříbrné medaile.

Minulý úspěch

Martina Sáblíková posledně vyhrála závod v trati na 3000 metrů na mistrovství světa v Salt Lake City. Trať sjela za 3:54,252 minuty, díky tomu obhájila první místo z loňského šampionátu v Inzellu. Získala tak už šesté zlato z této vzdálenosti, dohromady jich vlastní už 12.

Sáblíková opět dokázala, že má formu a svým výkonem hravě porazila své soupeřky. V předposlední dvojici porazila Kanaďanku Ivanii Blondin a zároveň i Nizozemku Carlijn Achtereekte, která celou dobu vedla. Čtrnácté místo držela Nikola Zdráhalová.

Aby Martina Sáblíková obhájila prvenství, musela zajet lepší čas než předchozí týden v Calgary, kde byl její čas 3:54,936 minuty. Tam jí patřil závod Světového poháru. V cíli měla náskok skoro třičtvrtě vteřiny.

Související články

Další články