Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Martina Sáblíková spadla a ošklivě se poranila: Je její účast na olympiádě ohrožena?

Krasobruslařka Martina Sáblíková.
Zdroj: Se souhlasem M. Sáblíkové
+ Další fotografie
Zranění

Rychlobruslařka Martina Sáblíková (34) trénovala na ledě, v zatáčce upadla a bruslí si pořezala stehno. Skončila v nemocnici a lékaři jí museli dát osm stehů. V příspěvku, který přidala na sociální sítě, napsala, že doufá, že se brzy vrátí na led. Jedná se o velikou komplikaci, protože úraz se stal jen měsíc před olympijskými hrami v Pekingu a Sáblíková již musela zrušit starty na chystaném mistrovství Evropy, které se uskuteční na konci týdne.

Nejznámější česká rychlobruslařka Martina Sáblíková se ošklivě zranila. V zatáčce mi to podjelo, dostala jsem se z vnitřní malé dráhy do velké, kde jsem následně upadla a nestihla se přetočit. Narazila jsem nohama do mantinelu, pravá noha se bohužel zasekla do látky, kterou je mantinel potažený, druhou nohu jsem si přisedla a pořezala se na vnitřní straně stehna," popsala Sáblíková nehodu pro ČT Sport. Skončila v nemocnici a na noze má nyní osm stehů.

Sáblíková kvůli zranění vynechá evropský šampionát pořádaný v Nizozemsku na konci týdne.

Olympiáda není v ohrožení

Bylo také nejasné, zda se zúčastní olympijských her v Pekingu, ale podle všeho není její účast ohrožena. „Není to příjemné, vzhledem k tomu, že za měsíc je olympiáda. První, co mi proběhlo hlavou, když jsem zjistila, že jsem se řízla, bylo, že je to v háji, že se mi něco stalo. Každý trénink, zvlášť před olympiádou, je placený zlatem, protože každý sportovec se chce co nejlépe připravit. A ty poslední dny jsou i psychicky náročné kvůli tomu, že se olympiáda blíží,“ prozradila dále.

Během pádu si naštěstí neporanila žádnou šlachu, jen kožní a podkožní části. V komentářích pod fotografií, kterou přidala na sociální sítě, se to jen hemží podporujícími zprávami a srdíčky.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy