Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Martina Sáblíková letos potřetí mistryní světa! Rychlobruslařka překonala další světový rekord

Zdroj: profimedia
+ Dalších 9 fotografií
nejlepší forma
Rychlobruslařka Martina Sáblíková (31) opět dokázala, že je ve své nejlepší formě. V Calgary s časem 6:42,01 o 65 setin překonala svůj vlastní rekord na trati 5000 metrů z roku 2011. Dojela si tak pro další zlato a stala se už podvacáté mistryní světa.

Když Martina Sáblíková roku 2011 v Salt Lake City vytvořila světový rekord s časem 6:42,66, ještě nemohla tušit, že jen o osm let později překoná sebe samotnou. V předposlední rozjížďce v neděli porazila o 14,24 sekundy svou soupeřku Antoinette de Jong a dokázala, že je chloubou Česka.

Sama Martina si nemyslela, že dosáhne takového úspěchu. „Je to cosi neskutečného, bezvadného. Petr Novák (Martiny trenér) říkal, že na svěťák mám, ale já si nemyslela, že by to mohlo dopadnout. Něco jiného je bavit se o tom a pak ho skutečně zajet. A ono se to povedlo. Jsem hrozně moc šťastná,“ svěřila se rychlobruslařka.

Své soupeřce Sáblíková s přehledem ujížděla, a to i přesto, že musela ve třetím kole překonat komplikaci. „Jelo se mi předtím hrozně hrozně hezky, ale ve třetím kole mi trochu ujela noha a zabrzdila jsem na rovince. Tak jsem si říkala: Hlavně nespadnout, jako tenkrát před osmi lety,“ sdělila dvacetinásobná mistryně světa.

Ještě před tratí na 5000 metrů Martina ujela závod na 1500 metrů. I přesto se jí však povedlo nejen vyhrát, ale i překonat svůj vlastní světový rekord. „Zajet svěťák na pětce takhle brzy po patnáctistovce, to je strašně těžké,“ přiznala Sáblíková a dodala, že nepřemýšlela nad rekordem, ale nad rychlostí.

Související články

Další články