Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Martina Navrátilová slaví 65: Těžký coming out, divoké rozchody i dvě děti

Martina Navrátilová slaví 65: Těžký coming out, divoké rozchody i dvě děti
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
NAROZENINY
Martina Navrátilová je považována za jednu z nejlepších tenistek všech dob. Tenisové kurty už před lety opustila, její život je ale stále hodně sledovaný. Bývalá nejlepší hráčka planety totiž vede docela bouřlivý milostný - homosexuální - život.


Tenistka Martina Navrátilová, která slaví 65 let, se narodila v Praze jako Martina Šubertová. Rodiče se rozvedli, když jí byly tři roky. Matka Jana se v roce 1962 vdala za Miroslava Navrátila, který se stal jejím prvním tenisovým trenérem. V roce 1975 ale emigrovala do USA a o šest let později získala americké občanství. To české pak přijala v roce 2008.

Tenisové úspěchy Martiny Navrátilové

Navrátilová prožila báječnou tenisovou kariéru. Vyhrála celkem 167 turnajů na elitním okruhu WTA, ve své sbírce má padesát grandslamových titulů a dlouhých 332 týdnů byla světovou jedničkou.

„Je nejlepší tenistkou dvouhry, čtyřhry i smíšené čtyřhry, která kdy žila,” řekla o ní před lety americká tenisová legenda Billie Jean Kingová. Navrátilová získala během své tenisové kariéry spoustu prestižních ocenění a v roce 2000 byla uvedena do Mezinárodní tenisové síně slávy.

Její tenisový životopis je zaplněn řadou úspěchů, neméně sledované je ale i její soukromí. Martina Navrátilová je totiž na ženy. Přitom ale svou sexuální orientaci dlouhá léta tajila. Přesto se v roce 1981 stala jedním z prvních sportovců, který se k takovému přiznání odhodlal.

Coming out Martiny Navrátilové

„Bohužel jsem nemohla říci pravdu dřív, než jsem dostala americké občanství. To by mě totiž v té době diskvalifikovalo. Psal se rok 1981 a já byla opravdu jediná, která na vrcholu kariéry šla s pravdou ven,“ řekla před časem o svém coming outu v pořadu Good Morning Britain.

Poté, co se Navrátilová podělila se světem o své tajemství, se jí náramně ulevilo „Byla to pro mě neuvěřitelná úleva. Už jsem nemusela nic předstírat a hrát si na někoho, kým nejsem. Svoboda, která s mým přiznáním přišla, se podepsala také v mé kariéře a udělala ze mě ještě lepšího sportovce,“ dodala Martina, která dokázala porazit i zákeřnou rakovinu prsu.

Na začátku devadesátých let Navrátilová začala randit s Toni Layton, která dokonce opustila svého manžela. V roce 2000 se pár - tehdy neoficiálně - vzal a obě ženy spolu zůstaly ještě dalších osm let. Pak se ale bouřlivě rozešly a Layton požadovala tučné odškodné. Nakonec se dohodly na částce 63 milionů dolarů.

„Martina mě zničila. Bez jakéhokoli varování mě odkopla. Můj svět se zhroutil. Vyhodila mě na ulici. Nezůstalo mi nic než oblečení, které jsem měla na sobě," citoval Layton portál iSport.cz. „ Martina má ve skříni spoustu kostlivců, je to spíš něco jako sklad plný kostlivců. A já je všechny znám,” dodala.

Navrátilová a Miss SSSR

Ještě dříve Navrátilová randila s Judy Nelson, ovšem i jejich vztah skončil zhruba stejným odškodným. V roce 2007 se pak dala dohromady s bývalou Miss SSSR a podnikatelkou Julií Lemigovou, kterou si po sedmi letech vztahu vzala. Společně vychovávají i dvě dcery, které má Julie ze svého předešlého vztahu.

Jedna z dívek je dokonce Navrátilové i hodně podobná. „To nám říkají všichni. Je to zajímavé, viďte? Kdo ví, jak to celé je. Ale musím se smát, když mi lidé říkají, že mi úplně vypadla z oka. Někdy jim s úsměvem přiznám, že není moje. Ale i díky tomu teď zažívám totéž, co zažíval můj táta Navrátil. I on mě adoptoval, když můj biologický táta Šubrt umřel, a také mu říkali, že jsem mu vypadla z oka,“ řekla Navrátilová v roce 2017 v rozhovoru pro Magazín DNES.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy