Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Martina Kociánová o vztahu s Martinem Severou: Dodnes se vídáme, stará láska nerezaví

+ Dalších 8 fotografií

Martina Kociánová patřila svého času mezi hvězdy hlavních večerních zpráv. Za moderátorský pult TV Nova usedala v devadesátých letech společně s Martinem Severou. Blondýnka přišla na oslavu 30 let první soukromé televize, kde v rozhovoru pro eXtra.cz zavzpomínala i na svůj nejtěžší den v kariéře. 

Martina Kociánová patřila v devadesátých letech k jedné z nejoblíbenějších moderátorek. Na TV Nova uváděla hlavní večerní zprávy společně s Martinem Severou. V rozhovoru pro eXtra.cz zavzpomínala na staré časy a připomněla si nejtěžší den v kariéře. Jak se svěřila, tyto hrůzy má v paměti až do dnešního dne.


"Vzpomínám si, že jsem byla úplně ta první, která oznamovala 11. září, a dělala jsem přímý vstup a během toho vstupu ta budova spadla. To jsou věci, které z té hlavy člověk nedostane," vzpomíná s bolestí. "Vždycky byly i složité okamžiky, když oznamujete nějakou tragédii nebo světodějnou událost. Vzpomínám si ještě na povodně," pokračuje.

Chvilky před jejím prvním živým vysíláním si vybavuje naprosto přesně. "Já jsem šla moderovat hlavní zprávy asi po týdnu, co jsem nastoupila, a byla to fakt jízda. Bylo to samozřejmě stresující. Navíc to studio Novy bylo vystavené tak, že tam byla obrovská okna v Měšťanské besedě a lidé se dívali přímo na nás. Byli jsme v takovém akváriu. Trému a nervy jsem měla, bylo mi 23," vzpomíná dnes již s úsměvem.

Na Novu už by se Kociánová nevrátila

Na své působení v TV Nova vzpomíná jenom v tom dobrém. "Když byl člověk o 30 let mladší, tak všechno se zdá zpětně krásné a růžové a dobré. Mám samé pozitivní vzpomínky, protože Nova byla důležitým startem v mém životě, a zároveň v tom vzpomínání se to všechno uhladí a člověk je rád, že má na co vzpomínat," přiznává.


Vynachválit si nemůže ani svého tehdejšího parťáka, s nímž je v kontaktu do dnešního dne. "Byli jsme sehraná dvojka a klapalo nám to spolu. Dodnes se občas vídáme a několikrát jsme i spolupracovali. Takže staré lásky nerezaví," vzpomíná s úsměvem při příležitosti oslav 30 let TV Nova.

A co dělá blondýnka v současné době? "Můj syn bude mít 18 a před pěti lety jsem spoluzaložila internetové rádio. Mám práce nad hlavu a provozuji své rádio a podcasty. Jsem přesně tam, kde mám být. Jediné, na co si kromě rodiny najdu čas, je hudba," vypráví. Do éry svých dob na Nově by se ovšem nevrátila: "Nevstoupíš dvakrát do téže řeky," zakončuje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy