Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Martin Severa po třiceti letech: S Janem Rosákem si nás pletou dodnes, říká

+ Dalších 13 fotografií

Martin Severa (68) stál u samotného zrodu TV Nova. Patřil mezi nejoblíbenější tváře Televizních novin, které moderoval společně s Martinou Kociánovou a Jitkou Obzinovou. Do povědomí diváků se zapsal mimo jiné i tím, že si ho mnozí neustále pletli s Janem Rosákem (76). Jak přiznal v rozhovoru pro eXtra.cz, některé věci se nemění a pletou si je i po letech. 

Martin Severa nastoupil do TV Nova hned v roce 1994. Působení v první soukromé televizní stanici vyšvihlo jeho kariéru do výšin a sympaťák patřil k miláčkům diváků. Už v té době se však mezi diváky rozmohl takový nešvar. Mnozí si ho pletli s Janem Rosákem. Jak se svěřil v rozhovoru pro eXtra.cz, ačkoliv uplynulo už hodně vody, pletou si je pořád.


"Já jsem asi před patnácti lety se díval na takový výklad, kde byla vína. Opodál se bavila prodavačka se dvěma Angličany a oni neuměli anglicky. Zmerčila mě a volala na mě z dálky: Pane Rosák, umíte anglicky? Přišla ke mně a ptala se mě, zda umím anglicky. Já jsem jí řekl, že nejsem pan Rosák, tak zase odešla," vzpomíná Severa se smíchem. Oba byli totiž majiteli mohutného kníru.

Martin Severa je trojnásobným dědečkem

Severa vzpomíná i na "punkové" začátky Novy se vší láskou. "Je strašně těžké odpovědět, jak vzpomínáme. O tom by se dalo mluvit strašně dlouho. Začátky byly velice půvabné, protože jsme vysílali do zdi v takových buňkách. Ještě jsme překračovali pytle s pískem, ještě se tam stavělo a hledali jsme způsob, jak přilákat diváka. Já teda hlavně vzpomínám na to, že jsem byl o třicet let mladší," přiznává se smíchem.


A jak si žije dnes? "Manželství mi vydrželo 45 let, mám tři vnuky a jsem strašně spokojený člověk. Všechny věci, které jsem dělal, tak nelituji vůbec ničeho a jsem strašně rád, že ta doba je dnes taková, jaká je. Vracet zpátky bych se nechtěl a jsem strašně spokojený, kam jsem to dotáhl – jak v osobním, tak v pracovním životě," přiznává upřímně.

V současné době se pravidelně udržuje v kondici a na svou lásku ke sportu nedá dopustit. "Já jsem vystudovaný sportovec na FTVS, takže já musím mít pohyb. Kolo a závody, bez toho se neobejdu. Kromě vnuků mi dělá radost i to, že máme krásný baráček. Teď jsem i osm let působil na konzervatoři, ale ve školství nelze působit déle než osm let v kuse. Studenti, nespokojení rodiče," zakončuje se smíchem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy