Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Martin Nejedlý podceňuje karanténu: Po příletu z Číny si zašel do restaurace

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý se nedávno vrátil z návštěvy Číny a podle doporučení hygieniků by měl kvůli koronaviru zůstat čtrnáct dní v domácí karanténě. Podle svědků, kteří se spojili s webem Aktuálně.cz, ale doporučení ignoruje a v neděli si zašel na jídlo do restaurace na pražské Letné.

Martin Nejedlý se nedávno vrátil z Číny, která je epicentrem koronaviru Onemocnění Covid-19 se rozšířilo z Wu-chanu. Podle hygieniků by měl Nejedlý zůstat po příletu 14 dní v karanténě, svědkové ho ale viděli při návštěvě restaurace na pražské Letné.

Společně s Nejedlým byli v Číně i kancléř Vratislav Mynář a Jaroslav Tvrdík, ti dle svých slov karanténu dodržují. O jejich cestě vláda nevěděla. Zatímco Mynáře a Tvrdíka od příletu lidé neviděli, Nejedlý byl spatřen v restauraci.

Podle svědků seděl Nejedlý mezi hosty s rusky mluvící ženou. Podle informací Aktuálně.cz byly v restauraci desítky lidí a Zemanův poradce se nechal obsluhovat personálem a následně u kasy zaplatil útratu.

Vyjádření Nejedlého

Martin Nejedlý tvrdí, že neví, že by v neděli v nějakém podniku byl. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček odmítl celou záležitost jakkoliv komentovat.

Související články

Další články