Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Martin Nejedlý nedodržuje karanténu: Prezident Miloš Zeman mu chce domluvit

Zdroj: profimedia.cz
porušení
Český prezident Miloš Zeman (75) řekl, že svému poradci Martinu Nejedlému (53) dá co proto, protože se po návratu z koronavirem zamořené Číny neuzavřel v karanténě. Lékaři se shodli na tom, že by měl být v izolaci až do pátku, což ale neudělal. Podle webu Aktuálně.cz se totiž objevil ve středu odpoledne na pražském Karlíně.

Martin Nejedlý byl společně s Vratislavem Mynářem a Jaroslavem Tvrdíkem v Číně, která je brána jako hlavní epicentrum koronaviru. Po návratu se Mynář i Tvrdík uzavřeli do izolace daleko od rodiny, poradce prezidenta Nejedlý toto opatření neučinil. Krátce po návratu se totiž vydal do restaurace na Letné, kde byly další desítky lidí.

Vynadám mu, míní Zeman

Prezident Miloš Zeman v úterý uvedl, že se plánuje o porušení karantény se svým poradcem pobavit. "Já mu vynadám, jakmile ho uvidím. Ale vynadám jemu a vynadám mu do očí," prohlásil prezident. Ještě ten den odpoledne však byl Nejedlý viděn v Karlíně jak parkuje. Nacházel se velmi blízko stanice metra Křižíkova, jak uvedl web Aktuálně.cz.

Karanténa do pátku

Lékaři tvrdí, že by poradce Nejedlý měl být od návratu z Číny v karanténě, která by správně měla končit v pátek. Jeden ze svědků pro Aktuálně.cz uvedl, že přes auto Nejedlého nebylo vidět, zda nejede tramvaj, nakonec ho i vyfotil.

Vypadá to, že ani tak Nejedlému nic nehrozí. V době, kdy se vrátil z Číny, totiž nebylo rozhodnuto o povinné karanténě. Poradce prezidenta tak nebude platit tří milionovou pokutu.

Související články

Další články