Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Martin Hofmann se objeví ve filmu Havel jako Pavel Landovský: Dokázal něco mimořádného, myslí si syn disidenta

Martin Hofmann se objeví ve filmu Havel jako Pavel Landovský: Dokázal něco mimořádného, myslí si syn disidenta
Zdroj: BontonFilm
+ Dalších 9 fotografií
Film Havel
Do nového celovečerního filmu Havel byl obsazen Martin Hofmann. Ten ztvárnil roli Pavla Landovského, který byl důležitou osobou v životě bývalého prezidenta. Kromě toho, jak se připravoval na roli, informoval také o zajímavém setkání se synem Landovského.

Temperamentní, odvážný, opravdový. Tak zesnulého disidenta Pavla Landovského popisuje herec Martin Hofmann, který se ujal jeho osobnosti v celovečerním filmu Havel. "On byl cokoliv, jen ne nudný, průměrný a zranitelný," vysvětluje Hofmann.

Nečekané setkání

Kromě osobnostní roviny jeho role ale nezapomněl prozradit, jak probíhalo natáčení. To bylo podle něj v pořádku až na okamžiky, kdy si musel nasadit paruku. "S parukou jsem se příliš nekamarádil," objasňuje Hofmann a dodává, že během hraní došlo i na trochu něžného chování. Zvláštní situace pro něj nastala ve chvíli, kdy se setkal se synem Landovského. Podle jeho slov ale Jakuba velmi rád poznal.

Stejné pocity sdílí právě Jakub: "Vidět tatínka na plátně bez toho, aby to byl on, je velmi zvláštní pocit. Martin Hofmann ale dokázal podle mě něco mimořádného. Byl uvěřitelným Lanďákem i bez řvaní a vystihl to, co charakterizovalo vztah táty s Havlem, totiž opravdové kamarádství,“ prohlásil Landovský.

Role se k němu hodila

Důležitá osoba v Havlově životě byla nejspíš pro herce trochu výzvou. "Vůbec jsem ale nemyslel na to, jak Pavla Landovského napodobit. Myslím, že to není dobrá cesta - napodobování. To se hodí, když vyprávíte vtipy. Já měl Pavla Landovského hodně nakoukaného a přemýšlel jsem nad tím, jaký skutečně je," popisuje.

Způsob a postoj herce k jeho postavě udivil dokonce samotného režiséra filmu. "Martin je pro mne objev. Překvapil mě, jak se okamžitě stal Lanďákem a jak současně zarytě hlídal, aby Lanďákovi nebylo ublíženo, aby z něj nebyla hulákající karikatura. Martin hned ze začátku hledal to 'měkké srdce' uvnitř bouřliváka. A já viděl Pavla Landovského úplně stejně,“ myslí si Slávek Horák.

Výrazný film v současnosti nabírá velmi na popularitě a sedačky v kinech tak budou nejspíš plně obsazeny. Vlnu popularity vnímá i Hofmann: "Zazní hlasy spousty chytrých lidí a také těch, co nic neudělali. Jsme na to připraveni."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy