Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Martin Fenin vyloučen po 10 minutách na hřišti: Vůbec to nechápu, říká fotbalová legenda

Martin Fenin vyloučen po 10 minutách na hřišti: Vůbec to nechápu, říká fotbalová legenda
Zdroj: JenPrace.cz
+ Dalších 10 fotografií
červená karta
Fotbalista Martina Fenina (33) má za sebou pestrou minulost. Hráč, který se proslavil v roce 2007 gólem ve finále mistrovství světa hráčů do 20 let, zkouší restartovat kariéru v 1. A třídě, kde hraje za FK Řeporyje. Ve druhém soutěžím zápase se řeporyjští postavili Slivenci. A Fenin na zápas nebude vzpomínat v dobrém. Po deseti minutách na trávníku totiž obdržel červenou kartu. Co se přesně stalo? V rozhovoru pro eXtra.cz Fenin uvedl, že červenou kartu dostal neprávem.

V neděli se Martin Fenin znovu představil v dresu FK Řeporyje. Šlo o druhý zápas za Řeporyje. Na konci srpna pomohl Fenin urvat bod proti Zbraslavi. Fanoušci tak čekali, co Fenin předvede na půdě Slivence.

Fenin dal 10 minut a pak šel do do sprchy

Fotbalová legenda do zápasu naskočila až v 70. minutě. Slavný hráč se ale na hřišti dlouho neohřál. Za deset minut mu rozhodčí ukázal červenou kartu za nesportovní chování. V přerušené hře totiž Fenin strčil do protihráče. Podle rozhodčího rána směřovala do oblasti hrudníku. Fenin ale celou situaci vidí jinak. Červenou kartu považuje za nespravedlivou.

"Celé mi to přijde hrozně moc smutné. Nebudete tomu věřit, ale je to moje první červená karta v kariéře. Já jsem prostě svoji první červenou obdržel v utkání proti Slivenci. Nevím, zda se mám smát nebo brečet," řekl pro eXtra.cz.

Bránil jsme se, říká Fenin

"Co se tedy přesně stalo? No byl tam nějaký faul a jeden jejich klučina to začal emotivně řešit. Vystartoval po mně a vulgárně se do mě pustil. Trošku do mě strčil, tak jsem si to nenechal líbit a taky jsem do něj trochu strčil. On se tam pak začal válet a dost tomu přidal," popsal Fenin s tím, že jeho reakce byla tak maximálně na žlutou.

"Zápas byl dávno rozhodnutý. Do konce utkání zbývalo deset minut, takže to vůbec nechápu. Já sám nevím, co se bude teď dít. Asi dostanu nějaký distanc. Mrzí mě to, protože jsem se akorát začal rozehrávat a těšil se na další zápasy. Co bude teď, fakt nevím. Je to moje první červená v kariéře, nevím, jak to chodí. Ještě jsme to nějak dávali do zápisu o utkání, tak uvidíme," pokrčil rameny Fenin.

Hattrick i nepovedená grilovačka

V roce 2007 dal Martin Fenin gól Argentině ve finále mistrovství světa hráčů do 20 let. Pak oslnil svými výkony Bundesligu. V roce 2008 se v Německu uvedl famózně, když nasázel za Eintracht Frankfurt tři góly do sítě Herthy Berlín. Nyní obléká dres řeporyjského týmu, do kterého ho přivedl i ředitel halvního partnera klubu, portálu JenPrace.cz Radovan Hypš.

Jenže snový start pak zastínily problémy a chyby. V Německu Fenin poprvé poznal, co jsou to deprese. Navíc ani životosprávu neměl ukázkovou. Mnozí fanoušci si jistě pamatují, že sportovní zprávy plnil různými skandály. Při grilování si zapálil byt, nebo vypadl z okna. Ani v nejdivočejších časech ale nikdy neobdržel červenou kartu. "Všechno je jednou poprvé," usmál se kysele Fenin.

Uvidíme, jaký trest ho čeká. Vypadá to, že na jedno či dvě utkání si zase od fotbalu odpočine. Přitom řeporyjští si ho oblíbili a na fotbal se chodí hlavně kvůli němu. I přes různé skandály je to pořád hráč, který dal gól ve finále MS. A sám Fenin věří, že v kopané ještě neřekl poslední slovo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy