Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Martin Fenin: Svých průšvihů nelituju! Děly se mi zvláštní věci, líčí bývalá fotbalová star. Chystá peprné čtení

Martin Fenin brzy vydá knihu Na rovinu. Nejen o tom se rozpovídal v rozhovoru pro eXtra.cz.
Zdroj: foto eXtra.cz/Martin Procházka
+ Dalších 6 fotografií
Rozhovor

Patřil mezi velké talenty českého fotbalu, skandály však Martinu Feninovi jeho našlápnutou kariéru doslova zazdily. Někdejší výborný útočník ale ničeho nelituje, jak sám prozradil v rozhovoru pro eXtra.cz. O svých pádech i úspěších pojednává v knize Na rovinu, na které pracuje společně s Jakubem Kohákem. Fanoušci se na ni mohou těšit do konce letošního roku!

Martin Fenin byl nadějnou fotbalovou hvězdou. V roce 2007 vyhrál ocenění Talent roku, v anketě ČR Fotbalista roku. Téhož roku si odnesl stříbro z mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Kanadě. Na klubové úrovni si zahrál bundesligu za Frankfurt, ve Francii působil v Istres.

Našlápnutou kariéru ale Feninovi zazdily aféry a pověstné večírky. O celé své cestě, pádech i úspěších pojednává v knize Na rovinu, na které spolupracuje společně s hercem Jakubem Kohákem.

Martin Fenin: Moje kniha? Bude to stát za to

“Píšeme ji dlouho, už dva roky. Bude to stát za to!” řekl na úvod ke knize, na které s Jakubem Kohákem pracují už přes dva roky. Nyní se ale blíží do finále a fanoušci se na ni mohou těšit na Vánoce.

“Já jsem kontroverzní. Udělal jsem dost velkých průšvihů, řeknu tam na sebe věci, který nikdo ani neví. Některý věci naopak vyvrátím, ale prásknu na sebe i mnohem horší. Bude to samozřejmě i o fotbale. Bude to kontroverzní knížka, která mi pomůže se ze všeho vypovídat. Zároveň si myslím, že to pomůže i mladým klukům, čeho by se měli vyvarovat, zároveň co třeba dělat mají. Prostě může i pomoct a doufám, že pomůže,” prozradil v rozhovoru pro eXtra.cz, na co se mohou čtenáři těšit.

“Končí to v roce 2019, kdy jsem byl hospitalizovanej v IKEMu a kdy jsem se v podstatě podruhý narodil,” dodal.

Martin Fenin: Jakub Kohák mě vytáhl

Na knize s ním pracuje Jakub Kohák, který Feninovi pomáhal v nejhorších chvílích.

“Já jsem ho potkal v tom svém špatném období, kdy jsem klesnul dost na dno. On mi dost pomáhal, volali jsme si a vytáhl mě z těch problémů. Byl pro mě vzor, já jsem k němu vzhlížel,” poznamenal.

“Dali jsme se nějak do kupy. Pamatuju si, když jsme spolu byli opilí a já mu říkám: Tak já ti to všechno řeknu na rovinu! On mi odpověděl: Ty vole, máme název knížky. Rozlouskli jsme to někdy nad ránem v baru. Mně to říkali celou kariéru všichni, ať tu knížku jednou udělám," vypráví, jak vznikl název knihy.

"Děly se mi fakt zvláštní věci, to potvrzuje i ta Barcelona, to se normálnímu člověku nestane, aby byl přes 30 hodin ve vězení. Takže takhle jsme to někdy na drinku probrali a já, protože to je kamarád, mu hodně věřím. Můžu mu říct všechno a nijak to nezneužije," zmínil napadení, které se před nedávnem odehrálo v Barceloně.

“Dá se říct, že mě nakopl v době, kdy jsem na tom byl fakt špatně," zakončil.

Martin Fenin: Ničeho nelituju

Zpětně by Martin Fenin jinak nic neudělal. “Asi nic bych jinak neudělal. To jsem prostě já a všichni to pochopí v tý knize. Neudělal jsem jediný průšvih, kde bych někomu třeba ublížil," rozpovídal se.

"Jediný, čeho trochu lituju, protože to byla trochu ostuda, bylo, když jsem přišel tenkrát do tý televize opilej, ale na moji obranu, přišel jsem tam včas," dodal s humorem. Na ten den si pamatuje přesně!

“Přijdu tam a říkám: Jsem trochu opilej, pojďme se na to vykašlat. Oni odpověděli: Ne, to dáš! No tak jsem to nedal," vzpomíná. "To je jediný, co si říkám, že jsem se za to styděl," připomněl.

Zažil krásnou kariéru

Martin Fenin si je vědom, že průšvihům sám šel naproti. “Ta doba, kdy se všechny ty věci staly, byla jiná. Byla to doba bulvární. Já jsem jim tenkrát padl do noty, nabíhal jsem si a vezlo se to se mnou. I teď, když už dlouho nehraju, tak něco udělám a píše se to," říká.

"Průse*ama jsem si nepomáhal, ale nemyslím, že mi to nějak ovlivnilo kariéru. Já jsem zažil krásnou kariéru, ale jak říkám v knížce: Mohlo to být lepší, ale mohlo to být mnohem horší. Člověk to musí brát s pokorou, ale já ničeho nelituju. Měl jsem krásnou kariéru," řekl na závěr.

Jakub Kohák: Bude to peprné čtení

K samotné knize se vyjádřil i Jakub Kohák.

"Bude to kniha, ve které se uvedou na pravou míru všechny eskapády z jeho života. Píše se popravdě, na rovinu, co se jak přihodilo a jak se to událo. Jakou míru zavinění v tom měl on, jeho osoba, a co byla náhoda. Bude to myslím zajímavé a peprné čtení," prozradil Jakub.

"Je to formou rozhovoru. Povídaní, jak hrál za velkoklub, jak se mu dařilo, proč se mu přestalo dařit," prohlásil Kohák.

Martin Fenin a Jakub Kohák poskytli eXtra.cz rozhovor při příležitosti večírku firmy Clother, kde se dvojice postarala o hlavní program večera, show za barem!

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy