Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Martin Fenin na hraně života a smrti. Ujfaluši mu nejspíš zachránil život. Bylo to špatné, přiznává bouřlivákův kamarád

Tomáš Ujfaluši promluvil o Martinovi Feninovi.
Zdroj: Profimedia/Herminapress/koláž
+ Dalších 6 fotografií
závislost

Martin Fenin strávil tři měsíce v protialkoholní léčebně. Bývalý fotbalový útočník bojoval řadu let se svými démony a kvůli závislosti na alkoholu se nakonec rozhodl říci si o pomoc. Pomohl mu v tom zejména bývalý fotbalový kolega z reprezentace Tomáš Ujfaluši. Jak uvedl pro deník iSport.cz, dal Feninovi nůž na krk a řekl, že pokud se nepůjde léčit, zemře. 

Martin Fenin má za sebou tříměsíční léčbu v protialkoholní léčebně. Se svou závislostí bojoval dlouho a vypadalo to s ním velmi špatně. Toho si všiml i Tomáš Ujfaluši, který se rozhodl vzít situaci do svých rukou, jak přiznal pro deník iSport.cz. Šel za svým kamarádem do bytu a kladl mu na srdce, že pokud se sebou nebude něco dělat, do pár měsíců zemře.


Tomáš využil zejména toho, že Martin si ho vždy vážil a určitým způsobem k němu vzhlížel. "Všichni vnímají, že Marťas ke mně docela vzhlížel. Když udělal nějaký průser, já jsem se vždycky snažil si s ním promluvit, jako že už toho je dost. Pak přišly momenty, kdy už s ním moc nešlo mluvit. Kdy už to v tom jeho podání bylo docela velké,“ vypráví.

Baroš a Ujfaluši vzali situaci do svých rukou

Společně s Milanem Barošem se dohodli, že Feninovi chtějí pomoci, a tak se Ujfaluši vydal přímo do jeho bytu. "Prostě jsme si s Barym říkali, že by nás mrzelo, kdyby se něco stalo a kdybysme my nebyli ti, kteří se mu snaží pomoct. Marťas nechtěl nikoho vidět, jenom mě, takže jsem za ním šel do toho bytu. Jasně jsem mu tam řekl, hele, jestli chceš fakt umřít, tak tímhle způsobem za chvilku umřeš a tvoje dcera nebude mít tátu. Bylo to až drsný, ale ve finále to byla pravda," popsal.


Následně se Ujfaluši společně s Barošem dohodli na radikálním řešení: že Martina odvezou do léčebny. "My jsme to museli udělat, chtěli jsme to udělat. Bary ho tam odvezl a Marťas se kousnul. Měl tam program a řád, což si myslím, že mu chybělo. Měl tam spoustu návštěv včetně dcery, nebo s ní někam i vyjížděl. Myslím, že ten první krok zvládl velice dobře, a teď už záleží jen na něm. Musí si to ujasnit v hlavě a všechno kompletně změnit. Držíme mu palce," dodal.

Zdá se, že Fenin se vydal na novou životní cestu a motivace mu skutečně vydržela. "28. března 2024, pro někoho obyčejné datum, pro mě osobně začátek nové životní kapitoly. Po třech měsících odcházím z protialkoholní léčebny v Červeném Dvoře, která pro mě byla od začátku roku přechodným domovem. Beru to jako svůj osobní Survivor, který mi pomohl si vyčistit hlavu a utřídit priority. Moje dcera je pro mě nejdůležitější člověk na světě a chci jí být lepším vzorem, než jsem byl doteď,“ napsal Fenin k sérii snímků na Instagramu.


Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy