Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Martha Issová o roli ve filmu Zátopek: Dana Zátopková jí dala cennou radu

Martha Issová o roli ve filmu Zátopek: Dana Zátopková jí dala cennou radu
Zdroj: YouTube
+ Další 4 fotografie
životní příběh
Už na léto letošního roku je naplánovaná premiéra snímku Zátopek. Slavného olympionika si v něm zahrál Václav Neužil (40), role jeho ženy, Dany Zátopkové, se ujala Martha Issová (38). Tu hodu oštěpem učila i samotná Barbora Špotáková (38) se svým trenérem Rudolfem Černým. Herečce cennou radu udělila i sama Zátopková.

Režisér David Ondříček natočil film Zátopek, který je věnován nejen sportovnímu, ale i životnímu příběhu jednoho z největších světových atletů všech dob, čtyřnásobnému olympijskému vítězi, Emilu Zátopkovi Životopisné drama bude v kinech už v létě letošního roku.

Role Dany Zátopkové se ujala herečka Martha Issová, která do ní dala skutečně vše. Denně trénovala hod oštěpem s těmi nejlepšími - k dispozici jí byl trenér Rudolf Černý a dokonce i jeho svěřenkyně Barbora Špotáková. Podle obou je Issová velmi nadaná a ve filmu rozhodně nebude nic vypadat uměle.

Vzácnou radu udělila Issové i samotná Dana Zátopková. „Když jsme se setkaly poprvé, řekla mi, že u toho hodu hlavně nesmím vypadat jako zlomená lilie. To bylo to jediné, co mi doporučila,“ smála se v rozhovoru pro Český olympijský tým Martha.

Dana Zátopková

Československá atletka – oštěpařka, olympijská vítězka a manželka čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka se premiéry filmu nedožila. Dana Zátopková zemřela v březnu ve věku 97 let. Její odchod se do historie zapsal jako černý den pro český sport. Není pochyb o tom, že na výkon Marthy Issové v její roli by byla pyšná.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy