Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Martha Issová o filmu Zátopek: S Davidem nás to dostalo do hlubší dimenze lásky

+ Další 2 fotografie

Martha Issová (40) se rozpovídala o své roli ve všemi očekávaném filmu Zátopek, v němž ztvárnila olympijskou oštěpařku a Zátopkovu ženu Danu. Martha, která je ve skutečném životě partnerkou režiséra a scenáristy snímku Davida Ondříčka, pro redakci eXtra.cz prozradila, jak vzpomíná na natáčení.

Martha Issová v ambiciózním snímku hraje českou sportovní legendu Danu Zátopkovou, která odešla za svým mužem Emilem Zátopkem v březnu minulého roku. Pro eXtra.cz popsala, jak se s rolí sžívala. "Hrát skutečnou osobu bylo zpočátku těžší, ale postupem času bylo vlastně jedno, jestli hraju fiktivní nebo reálnou postavu," říká zkušená herečka Issová.

"Intenzivní příprava trvala rok a půl. Nás tři s Vaškem (představitel Emila Zátopka Václav Neužil, pozn. red.) a Davidem (režisér a scenárista David Ondříček, pozn. red.) to dostalo do hlubší dimenze přátelství v případě Vaška a nás dva s Davidem lásky. Co se týče sportovní přípravy, tam jsem si zažila krušné chvilky, ale já myslím, že překonávat překážky je pro člověka skvělé," dodala Martha.

Issová je z herecké rodiny

Martha Issová, která dnes slaví kulaté čtyřicáté narozeniny, se narodila v Praze do herecky založené rodiny. Její matkou je herečka Lenka Termerová a otcem syrský režisér Moris Issa. Svůj filmový debut Martha měla v roce 1997 díky pohádce O princezně, která nesměla na slunce, v níž si zahrála i po boku své maminky. Nejnovější roli Martha Issová ztvárnila pod taktovkou svého přítele Davida Ondříčka (52), se kterým má dvě dcery - Františku a Emilku. Ondříček má ještě z předchozího vztahu syna Rudolfa.
Související články

Další články