Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Marta Kubišová rezolutně: Očkování proti covidu mě rozložilo, na 4. dávku mě nedostanou

Paní Marta Kubišová
Zdroj: Martin Procházka/Extra.cz
covid

Pěvecká legenda Marta Kubišová (79) sice dosud poslouchala všechny pokyny lékařů a ministerstva zdravotnictví a nechala si dát všechny tři dávky proti covidu, čtvrtou ale předem odmítá. „Z třetí jsem byla půl roku rozložená,“ řekla eXtra.cz.

Marta Kubišová: Po očkování mi samovolně plakaly oči

Třetí dávka očkování mi dala pořádně zabrat. Měla jsem velké problémy. Asi půl roku jsem pak každý měsíc dostala jakoby chřipku. Šimralo mě v uších, oči mi plakaly v naprosto nevhodných momentech. Cítila jsem se fakt celkově špatně. Přijala jsem to nakonec jako svůj úděl, ale byla jsem z toho vážně půl roku rozložená,“ sdělila eXtra.cz zpěvačka Marta Kubišová.

„Na čtvrtém očkování mě už neuvidí, ani kdyby před domem bubnovali,“ je rozhodnutá předem dáma, která měla před nedávnem vážné zdravotní problémy s protrženými střevy, až se o ni fanoušci báli.

Snad to ještě není konečná, doufá

„Hrobníkovi jsem z lopaty utekla už mnohokrát. Pořád to snad není konečná. Do špitálu jdu pokaždé vždy statečně. I teď. Jen jsem jim řekla, že mám pocit, že mám úplně stejné bolesti jako před dvaadvaceti lety, kdy jsem ten samý problém prodělala poprvé. Pan doktor tedy rozhodl, že se musí okamžitě řezat. Nemít předchozí zkušenost, hasila bych to doma nějak špatně, nevhodnými metodami, a už bych tu nemusela být,“ říká.

Otrávená a naštvaná z diety

Ale i když je Marta nesmírně pozitivní dáma, přece jen si v našem povídání zahudrovala.

Ještě týden mě čeká bezezbytková dieta, pak už budu svobodný člověk. Dokud nepřestane, budu otrávená. A jsem naštvaná. Už bych potřebovala vrátit se k tomu, co jsem jedla 22 let. Nemyslím to tak, že si první den dám rovnou svíčkovou. Ale zrovna včera jsem se vracela z procházky a cítila, jak někdo vaří. A zrovna svíčkovou. Myslela jsem, že se zblázním,“ vypráví interpretka nesmrtelného hitu Modlitba pro Martu.

Můžu jen žervé, lučinu, bílé pečivo, šunku nebo kuřecí maso. Ale je to pořád dokola. S dietou ani nemám moc energie. Dnes jsem nemohla pomalu dojít ani za kočkami. Nakonec jsem k nim šla, ale trvalo mi to dvě hodiny. A se zaťatými zuby,“ dodala pro eXtra.cz špatně se pohybující Marta Kubišová, která se kvůli tomu také omluvila ze smutečních akcí po úmrtí své kamarádky Hany Zagorové.

„Byla opravdu skvělá. Mrzí mě, že se tak dlouho a tolik trápila. A za všechno může covid. Myslím si, že mě dala pěkný kouř třetí dávka očkování. Potýkám se s tím doteď, také mě opouštějí síly,“ sdělila webu TN.cz.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy