Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Marta Kubišová o konci Chcete mě: Ještě, že se toho nedožil Zdeněk Srstka

Marta Kubišová miluje kočky i psy. (2002)
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
ZRUŠENÍ
Česká televize se po 29 letech vysílání rozhodla zrušit populární pořad Chcete mě?, v němž Marta Kubišová (78) a do ledna 2019 i Zdeněk Srstka (†83) divákům nabízeli opuštěné kočky a psy z útulků. Jak na překvapující zprávu reagovala jedna z nejpopulárnějších českých zpěvaček a jak vdova po kaskadéru a baviči?

Marta Kubišová: Boj za Chcete mě? až do konce

Diváci rozhodnutí veřejnoprávní televize přijali s nelibostí, Marta Kubišová je ale místo lítosti hlavně vděčná za to, že stanice skoro tři desítky let pomáhala opuštěným zvířatům.

Zdeněk Srstka by z toho byl velmi smutný. Už v září jsem ale viděla graf, z kterého bylo vidět, že pořad uvadá. Nabídla jsem, že když se to pokusí postavit na nohy, tak jim ještě ráda pomůžu. Ale pak už se nevědělo, jestli na to budou peníze aspoň do Vánoc. Nakonec jsem se ani nemohla zúčastnit natáčení posledního dílu. Jsem po vytržení dvou zubů a kvůli covidu mi nemohli opravit úsměv,“ řekla eXtra.cz paní Marta.

Historie pořadu

Chcete mě? začalo tak, že jsem se tehdy seznámila se scénáristou Jiřím Šebánkem, chytili jsme se za ruce a šli za ředitelem České televize Ivo Mathém. Hned mi nabídli, abych to moderovala, a protože jsem už uváděla adventní koncerty, troufla jsem si na to. A za tři roky se přidal Zdeněček. Bylo to skvělé,“ vzpomíná zpěvačka.

Jeden čas nás sice zkrátili jen na šestnáct minut, proti čemuž jsme protestovali, a také byli v televizi proti, abychom natáčeli investigativní věci, ale jinak se dalo domluvit. Jen jsem nyní požádala dobrovolníky, kteří pomáhají útulkům, aby na ně s koncem pořadu nezapomněli. To by byla ohromná škoda,“ přidala Marta Kubišová.

Zdeněk Srstka by se trápil

Asi bych dřív nebo později s pořadem skončila. Ale kvůli zvířatům mě samozřejmě mrzí, že Chcete mě? skončilo. Česká televize si ale zaslouží uznání za to, kolik prostoru jim doteď věnovala,“ dodala.

Redakce eXtra.cz hovořila i s vdovou po Zdeňku Srstkovi. „Ještě, že se toho nedožil. Tím pořadem žil, měl ho moc rád až do poslední chvíle, když už kvůli zdravotnímu stavu musel skončit. Moc by ho to mrzelo. Je to škoda, že se ruší tak zavedený, uznávaný pořad,“ myslí si Alena Srstková

Pořad Chcete mě? měl výbornou partu

Na štáb Chcete mě? nedá dopustit.

„Za ty skoro tři desítky let už byli srostlí a kamarádi. Všichni se tam k sobě chovali slušně a ke konci, kdy se Zdeňkův stav horšil, mu vycházeli všemožně neuvěřitelně vstříc. Doteď si se všemi volám a píšu. I Zdeněček je nesmírně miloval,“ přidala vdova po dobráckém umělci.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy