Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Marné pátrání po Tomášovi z Brna. Bratr ho hledá neúnavně celé dny

Pohřešovaný Tomáš Pospíšil (15) z Brna.
Zdroj: Policie ČR
Pátrání

Když se patnáctiletý Tomáš Pospíšil minulý týden nevrátil domů, začala po něm pátrat celá rodina. Postupně se k nim přidala i řada dobrovolníků, které svolává na pomoc Tomášův bratr David. Ten organizuje pátrací skupiny, které den po dni systematicky prochází okolí Jundrova, kde byl Tomáš spatřen naposled. Zatím je ale vše marné, po mladíkovi jakoby se slehla zem.

Patnáctiletý Tomáš Pospíšil byl naposledy spatřen minulý týden ve středu kolem 20 hodin v Jundrově. Mladík se tam podle všeho setkal se třemi kamarády nedaleko tamního golfového hřiště, je však nejasné, co se na místě odehrálo. Jisté je, že od té doby o Tomášovi nikdo neslyšel.

Jeho rodina tak po něm začala ihned pátrat spolu s policií. V okolí golfového hřiště se jim ale podařilo objevit pouze Tomášův batoh, mobilní telefon, bundu a jednu botu. S přibývajícími dny se k Pospíšilovým začali přidávat i dobrovolníci.

Ty organizuje Tomášův bratr David. "Dali jsme dohromady místa kde jsme ještě nehledali, přikládám mapu. My vyrážíme už ráno. Kdo by chtěl, může se na tyto místa jít podívat. Ještě všechny poprosím, už nestíhám odepisovat na všechny zprávy a prověřovat každou informaci. Pokud budete mít opravdu zprávu, která by pomohla volejte linku 158. Děkuji všem za podporu," napsal v neděli David na Facebook.

Pondělí opět bez úspěchu

K příspěvku přidal i mapu rozdělenou na čtyři sektory, které spolu s dobrovolníky plánuje v následujících dnech projít. Zatím ale bez výsledku. "Prošli jsme lokalitu 1, bylo tam dost i jiných hledačů, některé zahrádky jsou dost zanedbané a nejde se tam dostat jinak, než přes ploty s ostnatým drátem. Ti, co už to znají, si nosí s sebou štafle nebo starou koženou bundu na přehození. Výsledek bohužel negativní," informoval v neděli Tomášův táta.


Tomáše rodina nenašla ani v pondělí. "Bohužel i dnes bylo pátrání neúspěšné. Zítra bychom ještě chtěli projít tuto oblast: Komín za ZŠ Pastviny + Palackého vrch. Kdo můžete připojte se prosím," žádá o pomoc David na sociálních sítích a modlí se, aby byl Tomáš v pořádku.
Související články

Další články

Nejnovější kauzy