Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Markétka 15 let vzdorovala nemoci motýlích křídel: Zdrcená maminka jí poslala vzkaz do nebe

Markétka 15 let vzdorovala nemoci motýlích křídel: Zdrcená maminka jí poslala vzkaz do nebe
Zdroj:
+ Další 3 fotografie
Smutný příběh
Celé Česko zasáhl smutný příběh velké bojovnice Markétky „Makulky“ Svobodové, která zemřela v důsledku nemoci motýlích křídel. Holčička se zákeřnou chorobou celý život zápasila, bohužel nakonec podlehla. Markétčina maminka poslala dcerce dojemný vzkaz do nebe.

Příběh Markétky Svobodové začal v květnu 2005, když se dívka narodila. Makulce, jak jí přezdívají blízcí, bylo diagnostikováno vzácné genetické onemocnění epidermolysis bullosa dystrophica (EBD), neboli nemoc motýlích křídel.

Tragický konec

I přes nepřízeň osudu to Makulka nevzdávala a snažila se žít s úsměvem na tváři. Markétka se zákeřnou chorobou hrdinně bojovala až do svých 15 let, kdy bohužel svůj boj prohrála. Rodina a blízcí jsou z jejího odchodu zdrceni.

Zarmoucená maminka poslala své milované dcerce dojemný vzkaz do nebe. "Makulka dnes v ranních hodinách odletěla za svými kamarády do motýlího nebe. Už ji nic nebolí...," napsala holčiččina maminka. "Bojovali jsme celých 15 let, ale ta zasraná nemoc vyhrála," smutní zdrcená maminka.

"Zlatíčko, děkujeme, že jsi nám vstoupila do života. Milujeme tě z celého srdce," vzkázala své dcerce paní Svobodová.

K uctění památky vyzvala maminka i veřejnost, ovšem symbolicky. "Děkujeme všem za podporu a pokud byste se chtěli s naším motýlkem rozloučit, uctěte její památku myšlenkami na ni a také tím, že si tak jako smuteční hosté vezmete na sebe nějaký motiv kočičky - tričko, přívěsek, šátek, prostě cokoliv. Makulka kočičky milovala a ty jí na oplátku dávaly mnoho energie, aby mohla bojovat a prát se se svou nemocí," napsala Makulčina maminka.

Dojemné vzkazy

Zesnulé holčičce zaslali dojemné vzkazy i lidé, kteří její příběh sledovali zpovzdálí. "Hlubokou a upřímnou soustrast Vám i celé rodině a současně velký respekt za péči a lásku, jakou od Vás měla. Ať je jí země lehká. V srdcích zůstane navždy," píše se v komentářích.

"Všem blízkým přeji hodně sil v této smutné chvíli. Čas bolest možná zmírní, ale prázdno v srdci nezacelí. Mám na druhé straně Andílka. Nepomohou slova útěchy, každý se se ztrátou musí vypořádat po svém, každý jinak dlouho. Jediné, co jsem si tehdy říkala a myslím, že to platí i v případě Makulky, je, že ji už nic nebolí a netrápí se. Buďte silní," stojí dále v komentářích.

Související články

Další články