Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Markéta Pekarová Adamová jako dáma v rudém: Před tchajwanskými poslanci vystoupila v agresivním kostýmku

Markéta Pekarová Adamová vystoupila na Tchaj-wanu v rudých šatech
Zdroj: Se souhlasem M. Pekarová Adamová
+ Dalších 11 fotografií
Návštěva

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (38) je stále na Tchaj-wanu. V úterý 28. března vystoupila před poslanci Legislativního dvora, jak informovala na svém Instagramu. Na sobě měla rudý kostýmek. Červenou barvu Markéta Pekarová Adamová přitom příliš často nenosí. 

Markéta Pekarová Adamová předstoupila během své cesty před poslance Legislativního dvora. „Milý tchajwanský lide, chtěla bych vás ubezpečit, že jsme s vámi už nyní a budeme s vámi i nadále. Za všech okolností. Protože vy jste s námi, my jsme s vámi,“ napsala k fotografiím na Instagramu.

Kontroverzní cesta

Na setkání oblékla Markéta Pekarová Adamová červený kostýmek. Červená barva přitom může působit značně negativně. Značí třeba krev, souboj nebo krveprolití, což není vzhledem k napětí mezi Čínou a Tchajwanem asi úplně ideální. Pekarová Adamová na sobě měla ještě medaili, jejíž význam zůstává neznámý.

Cesta Markéty Pekarové Adamové na Tchaj-wan je velmi kontroverzní. Čínské velvyslanectví v Praze ostře odsoudilo její návštěvu. „Čínská strana se vždy důrazně staví proti jakékoli formě oficiálních kontaktů mezi Tchaj-wanem a zeměmi, které mají diplomatické vztahy s Čínou,“ uvedla na webových stránkách ambasáda podle Novinek.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy