Když se podobné případy objeví na internetu, většině lidem se postaví hrůzou chlupy na těle! Jinak tomu není ani u Markéty Polívkové Matějákové, která se na svém profilu svěřila se šíleným zážitkem. „Dne 7. 7. 2017 po oslavě mých čtyřicátých narozenin v Hrobě se můj manžel Roman Matěják, zřejmě z žárlivosti či pocitu méněcennosti pod vlivem omamných látek, podle, zákeřně a zbaběle rozhodl, že když on musí žít s hendikepem, tak já budu taky. Uvařil si tedy vodu v rychlovarné konvici a poté, co jsem si šla lehnout mi vařící vodu vylil do obličeje, na krk a ramena. Voda v konvici se vaří 2–3 minuty, nejednalo se tedy o afekt, ale o promyšlený plán. Rychle jsem v šoku ze zahrady utekla. Následně jsem si uvědomila, že nemám nic, čím bych si mohla zavolat pomoc, a proto jsem se musela vrátit. Bála jsem se, co se bude dít. Roman M. stál uprostřed místnosti s mou kabelkou se všemi věcmi a řval: "Nestěžuj si a nedělej scény“. Poté mě ještě několikrát udeřil. Všimla jsem si jeho telefonu na stole. Rychle jsem ho sebrala a utekla pryč. Schovala jsem se mezi zahrádky a zavolala na 112, která následně kontaktovala policii. Následně jsem byla hospitalizována," uvedla žena z Teplicka.

Na místo, kde došlo k napadení, musela vyjet policejní hlídka. „Po jedné hodině v noci dne 8. července 2017 jsme přijali oznámení, že v obci Hrob došlo ke zranění ženy, kterou měl její manžel polít vroucí vodou,“ sdělil webu TN.cz policejní mluvčí Daniel Vítek.

Markéta utrpěla zranění v horní části těla, zejména v obličeji. Hospitalizována byla na traumatologickém oddělení. Podle policie byl její manžel obviněn z těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu.