Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Markéta Konvičková přišla kvůli nádoru o vlasy: Nosí paruku a ukázala se i bez ní

Markéta Konvičková přišla kvůli nádoru o vlasy: Nosí paruku a ukázala se i bez ní
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 7 fotografií
statečnost
Hvězda SuperStar 2009 Markéta Konvičková (25) má za sebou už ve svém mladém věku boj s těžkou nemocí. Před časem přiznala, že jí lékaři nalezli vzácný nádor. Ačkoliv se po operaci dává dohromady, vlasy, které v důsledku nemoci vypadaly, už nebylo možné zachránit. I proto se rozhodla do doby, než znovu narostou, nosit paruku. Mladičká zpěvačka se tak opět cítí krásná.

Když fanoušci začátkem září kritizovali Markétu Konvičkovou a psali jí, že je oteklá a rudá, netušili, že má za sebou boj se zákeřnou nemocí. Byl jí nalezen vzácný nádor, který se podle lékařů vyskytuje u jedné pacientky za 10 let. Po řadě vyšetření, která mladá zpěvačka absolvovala poté, co se jí začala zhoršovat pleť, začala otékat, vypadala jí spousta vlasů a kolísal jí tlak, bylo jasno. Operace byla nutná.

Nemoc Markétě změnila priority, chce zpomalit a užívat si života. Nyní, když se dává z událostí posledních měsíců dohromady, se zaměřila i na svůj vzhled. Během nemoci přišla o spoustu vlasů a rozhodla se, že do té doby, než znovu dorostou, bude nosit paruku. Spojila se proto s nadačním fondem Daruj vlasy a svým fanouškům ukázala, jak vypadá s parukou a jak bez ní. Chce tím prý dodat odvahu nejen dívkám a ženám, které o vlasy přišly, ale motivovat i ty, které mohou, aby je na paruku darovaly a pomohly nemocnému člověku ke štěstí.

"Pro někoho je možná vnější krása povrchní, ale je důležité cítit se sama se sebou dobře. Mnohdy na vás okolí kouká skrz prsty a ne všichni to musí zvládnout. Chci říct, jsem taky jen člověk z masa a kostí a nejsem nesmrtelná. Mám dar a možnost šířit radost a štěstí skrz hudbu i mimo ni a můžu tímto přispět a informovat všechny ženy, které mají problémy s vlasy, že je tady i možnost dostat paruku zcela zdarma. Nebo můžete udělat dobrý skutek a darovat své vlasy a udělat tím další ženu šťastnou. Já se rozhodla takto a než mi dorostou moje vlásky, budu nosit paruku. Snad tímto dodám odvahu ostatním, protože je důležité mít se rád a nebát se zatočit se životem," napsala Markéta, která jako by s parukou znovu získala i sebevědomí.

Zpěvačka si kvůli nemoci prošla těžkým obdobím v mnoha ohledech. Necítila se dobře po zdravotní stránce a na sociálních sítích si od spousty lidí vyslechla velmi nepříjemné narážky na svůj vzhled. Je jisté, že kdyby věděli, že Konvičková bojuje s těžkým nádorem, nechali by si své poznámky pro sebe. Markétě se nyní i díky paruce vrátilo sebevědomí a připadá sama sobě krásná. K tomu chce motivovat i své fanoušky. Podívejte se do galerie na to, jak se Markéta s parukou proměnila a jak vypadá bez ní.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy