Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Naše zlatá Makula: Kdo je krásná a věčně rozesmátá mistryně světa Markéta Davidová

Zdroj: Archiv Markéta Davidová
+ Další 4 fotografie
Šampionka
Nová biatlonová hvězda Markéta Davidová (24) vybojovala Česku při vytrvalostním závodě zlato, a stala se tak mistryní světa. Naposledy se to povedlo Gábině Koukalové (31). Markéta ale už teď připadá fanouškům mnohem sympatičtější.

V závodě na 15 kilometrů vybojovala nová mistryně světa Markéta Davidová (24), která si říká Makula, naprosto zaslouženě zlato, neudělala jedinou chybu. Jablonecká rodačka oslavuje nebývalý úspěch a fanoušci připomínají, že podobné mety dosáhla naposledy v roce 2017 Gábina Koukalová (31), kdy se stala mistryní světa ve sprintu.

Netají se ale ani tím, že jim křehká Markéta přijde mnohem sympatičtější. Také není divu - mladá sportovkyně se s radostí účastní nejrůznějších charitativních akcí a na fotografiích rozdává svým fanouškům úsměvy. Sympatická závodnice si získala srdce celého Česka.

Její přítel, Tomáš Pošepný, který dříve běhal na lyžích, v minulosti chodil s jinou úspěšnou biatlonistkou Veronikou Vítkovou (32). Markéta vystudovala zoorehabilitaci. Aktuálně studuje Reprodukční biotechnologii a šlechtění a Výživu zvířat a dietetiku, je totiž vášnivou milovnicí koní a vlastní kobylku jménem Šelly.

Svá studia musela kvůli biatlonu přerušit, chce se k nim ale opět vrátit, a sport tak odložit na druhou kolej, čímž jistě zklame nejednoho fanouška. Půvabná Markéta jezdí ráda na kole a sport má vůbec v krvi. Její otec hrával basket, maminka volejbal.

Související články

Další články