Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Markéta (17) a Tomáš (40) zmizeli na dovolené v Itálii: Teď moře vyplavilo dvě těla

Markéta (17) a Tomáš (40) zmizeli na dovolené v Itálii: Teď moře vyplavilo dvě těla
Zdroj: Profimedia.cz
pátrání
Dvojice Čechů se ztratila na dovolené v Itálii. Poté, co se rodina pohřešované sedmnáctileté dívky nemohla dovolat jí ani jejímu čtyřicetiletému příteli, kontaktovali místní úřady. Policie nyní nalezla dvě těla, která vyplavilo moře. Je pravděpodobné, že se jedná právě o ztracenou Markétu a Tomáše.

Český pár se od víkendu pohřešuje v San Benedetto Del Tronto v Itálii. O zmizení informovala úřady rodina, kterou sedmnáctiletá Markéta A. ani její čtyřicetiletý přítel Tomáš Č. dlouho nekontaktovali a nereagovali na volání. V úterý moře na pláž vyplavilo tělo ženy. Deník rivieraoggi.it uvedl, že zesnulou by mohla být právě pohřešovaná dívka. Dva dny poté se nedaleko přístavu Giulianova nalezlo tělo muže. Zda se opravdu jedná o zmizelou dvojici, zatím italské úřady neuvedly.

"Ano, můžeme potvrdit, že v Itálii jsou pohřešováni dva čeští občané. Bližší informace v této věci nebudeme sdělovat," uvedla pro TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová. Na vyplaveném těle ženy bylo nalezeno několik řezných zranění. Detektivové si myslí, že pravděpodobně narazilo do lodního šroubu nebo tvrdých útesů. Italská média popsala, že zesnulá měla dlouhé tmavé vlasy, byla vysoká, oblečená do černých plavek a s černými náušnicemi.

"Matka 17leté ženy měla příležitost prohlédnout si několik fotografií a poznala náušnice, které měla její dcera," objasnila agentura Ansa. Náměstkem prokurátora Andreou De Feis byla na pátek nařízena pitva těla muže, které je kvůli pokročilému stádiu rozkladu náročné identifikovat.

Policie po zmizelém páru začala okamžitě pátrat a jako první se zaměřila na byt v Martinsicuro, ve kterém byl pár během dovolené ubytován. Tam nalezli jen doklady a ostatní osobní věci. Podle nich je tak možné, že si muž se ženou chtěli jít v noci zaplavat do moře, ve kterém se kvůli silným vlnám následně utopili.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy