Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Marka Ztraceného napadali za dovolenou během koronaviru: Co udělal pro 20 tisíc hrdinů z první linie?

Marek Ztracený
Zdroj: Se souhlasem Marka Ztraceného
+ Dalších 5 fotografií
GESTO
Zpěvák Marek Ztracený (35) se na začátku koronavirové krize stal terčem útoku řady lidí. Některé provokoval už tím, že si „dovolil“ odjet s rodinkou na exotickou dovolenou, pak ho začali podezírat, že se chtěl vyhnout karanténě a ohrozit tak nás všechny. Jak na dramatické okamžiky vzpomíná a čím potěší dvacet tisíc členů integrovaného záchranného systému?

Chřipečka to nebyla

Dnešní doba koronavirová je tak hektická, že i Marku Ztracenému události dva měsíce staré připadají, jako by je prožil před deseti lety. Zatímco v soukromí zažíval euforii, od kritiků si to musel pěkně vyžrat. Důvodem bylo to, že si se svými nejbližšími udělal prázdniny v zahraničí.

Do zahraničí jsme odletěli začátkem března, ještě v době, kdy vláda říkala, že se roušky nebudou nosit, že je to legrace, skoro chřipečka. Dlouho jsem nikde nebyl s rodinou, tak jsem je překvapil dovolenou u moře. Jeli jsme i s rodiči. Konečně jsem zažil něco jiného než koncerty a přejezdy autem, usínal jsem a vstával, kdy jsem chtěl, hráli jsme karty, zakázal jsem si skládat,“ řekl eXtra.cz Marek.

Čtěte také: Dojemná žádost Marka Ztraceného o ruku

Nejlepší dovolená

„Nechci vůbec zlehčovat situaci, vím, jak to pro řadu lidí bylo těžké, ale já sám jsem zažil jednu z nejhezčích dovolených v životě. Syna jsem naučil hrát na kytaru, blbli jsme, jezdili jsme na kytaru, po večerech jsem pak chodil hrát na piano, naprosto jsem si to užíval,“ přiznal.

„Během čtrnácti dnů se to ale v ČR sesypalo. Dokonce nás pak lidé obviňovali z toho, že jsme se při návratu chtěli vyhnout karanténním opatřením, protože jsme přijeli těsně před tím, než je zavedli. Ale to mě mrzelo, protože ve skutečnosti jsme se zpátky dostali posledním možným letem, když dva předtím nám zrušili,“ vysvětluje zpívající sympaťák.

Čtěte také: Marka Ztraceného koronavir uvěznil na Mauriciu

Výčitky

Chodily mi zprávy, že kvůli takovým lidem, jako jsem já, sem zaneseme vir a ohrozí se celá Česká republika. Přitom na místě, kde jsme byli, žádný koronavir nebyl. Rozumím ale tomu, že takovou situaci jsme všichni zažili poprvé a panovala tu nervozita a hysterie, všichni jsme se museli naučit s tím pracovat,“ prohlašuje smířlivě autor hitů Léto 95, Za 100 let, Ta pravá nebo Ztrácíš.

A zatímco mnoho jeho kolegů se trápí tím, o kolik kšeftů kvůli pandemii přišlo, Marek je v klidu. S kapelou si chtěli dát celý příští rok oraz, nakonec se ale rozhodli všechny potěšit hodně specifickým, radostným turné.

Čtěte také: Bouřlivý život Marka Ztraceného: Jak divočil a pak zkrotl?

Dárky pro IZS

„Vymysleli jsme ho teprve nedávno, první termín, který byl možný, byl příští rok v únoru. Rozhodli jsme se, že půjdeme proti davu a budeme se na něco těšit a pro něco žít, ne jenom brečet. Víme, že pro lidi to teď není jednoduché, tak jsme ceny nasadili nejníž, jak to jen jde. Chtěli jsme být přátelští. A za čtyři dny se už prodalo 27 tisíc vstupenek, dalších dvacet tisíc rozdáváme hasičům, zdravotníkům a policistům,“ prozradil.

„Asi to bude poprvé, co od koronaviru půjdeme na pódium. Ale třeba nás ještě něco zajímavého napadne. On-line koncerty? Chápu, proč se dělají, ale pro nás to moc není. Potřebujeme s lidmi komunikovat, blbnout, vtipkovat,“ dodal Marek Ztracený.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy