Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Mark Zuckerberg slaví 36. narozeniny: Takhle vypadá běžný den zakladatele Facebooku

Mark Zuckerberg slaví 36. narozeniny: Takhle vypadá běžný den zakladatele Facebooku
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 13 fotografií
galerie
Internetový podnikatel, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Facebooku Mark Zuckerberg slaví 36. narozeniny. Sociální síť společně se spolužáky založil ještě během studií na Harvardu, školu sice nedokončil, ale v roce 2016 se dostal na 8. příčku v žebříčku nejbohatších lidí světa a výčitky kvůli vzdělání si tak rozhodně dělat nemusí. Víme, jak vypadá jeho běžný den.

Mark Zuckerberg má sice jako zakladatel a ředitel Facebooku spoustu práce, ale moc dobře ví, co je v životě důležité, čemu věnovat svůj volný čas a jak se vyhnout stresu. Jeho denní program je trochu volnější, než by mohli lidé čekat, přesto svým sociálním sítím věnuje i 60 hodin týdně.

Ranní rutina

Zuckerberg každý den vstává v 8 ráno a okamžitě, aniž by si vůbec nasadil brýle či kontaktní čočky, jde zkontrolovat Facebook, Messenger a WhatsApp. Přiznal, že touto činností obvykle stráví jen pár minut, někdy ale aktuální události jeho zvyky ovlivní a na telefonu je mnohem déle, než by sám chtěl.

Pokud mu to okolnosti povolí, ihned po kontrole sociálních sítí se Mark vydá ven a zaběhá si. Podle něj je to nejlepší způsob, jak nastartovat den. Čas od času s sebou vezme i svého psa maďarského ovčáka. „Běhání s ním je zábavnější, jako bych sledoval utíkající mop,“ smál se Zuckerberg. Po příchodu domů se nasnídá - na tom, co jí, si prý záležet nedává. Nechce ztrácet čas rozhodováním o tom, co si dá k snídani a zkrátka z lednice vytáhne to, na co má zrovna chuť.

Práce

Jako ředitel Facebooku je Zuckerberg velmi zaměstnaný a prací stráví i 60 hodin týdně. Díky tomu se těší velké oblibě u svých zaměstnanců, které jeho zápal pro věc motivuje k lepším výkonům. Přiznal ale, že ačkoliv práci věnuje takovou spoustu hodin, i ve volném čase nad svými sociálními sítěmi přemýšlí v podstatě bez přestávky. „Většinu svého času trávím uvažováním nad tím, jak lidi ještě lépe propojit a jak naši komunitu vylepšovat,“ řekl pro CNN.

Na profilu samotného Zuckerberga se během jediného dne nashromáždí často velká spousta velmi negativních komentářů od uživatelů z celého světa. S projevy nenávisti ale nechce ztrácet čas a proto si najal 12 zaměstnanců, kteří spravují přímo jeho profil a mažou všechny vulgární a nenávistné komentáře. Sám ale řekl, že konstruktivní kritiku nemaže a čas od času se nad ní naopak i zamyslí.

Osobní rozvoj

Ve volném čase se Mark Zuckerberg snaží co nejvíce pracovat sám na sobě. Aktuálně se podle amerických médií učí čínsky a snaží se každé dva týdny přečíst alespoň jednu knihu. Toto předsevzetí si dal už v roce 2015 a zatím ho údajně dodržuje.

Rodina

Zuckerbergův denní program se mění podle toho, kam zrovna vycestoval. Zakladatel Facebooku s sebou na cesty bere obvykle svou rodinu, tedy manželku a dvě dcery. Těm se věnuje každý den, obě dcerky ukládá do postele a před spaním se s nimi modlí.

Ačkoliv Zuckerberg na své cesty bere i rodinu, jsou schůzky, na které je vzít nemůže. Ve společnosti se vídá například i se slavnými osobnostmi, setkal se s papežem, Morganem Freemanem a z herce Vina Diesela si udělal dobrého kamaráda.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy