Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Marilyn Monroe zemřela před 58 lety: Její šaty poseté drahokamy mají obrovskou hodnotu

Marilyn Monroe se narodila 1. 6. 1926 a zemřela 5. 8. 1962.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 14 fotografií
výročí
Přesně před 58 lety se svět dozvěděl smutnou zprávu o smrti talentované herečky, zpěvačky a tehdy i ideálu ženské krásy Marilyn Monroe. Té bylo tehdy pouhých 36 let a dodnes se spekuluje o tom, zda byla její smrt sebevraždou, nešťastnou náhodou či dokonce vraždou. Od jejího skonu uplynula už dlouhá léta a spousta jejích věcí byla vydražena. Největší hodnotu ale překvapivě nemají legendární bílé šaty, nýbrž róba posetá drahokamy, kterou na sobě měla, když zpívala prezidentovi Kennedymu k narozeninám.

Smrt Marilyn Monroe v roce 1962 zasáhla nejen její blízké, ale i její fanoušky. Těch měla pohledná blondýnka po celém světě spoustu a byla i vzorem pro mnoho žen. Veřejnost ale viděla jen její úsměv a bohatství, jen málokdo viděl, jaké špatné věci ji v životě potkaly.

Už své dětství musela Marilyn strávit v pěstounské rodině, protože se o ni matka kvůli psychickým poruchám nedokázala postarat. Vše, co Monroe v dospělosti měla, si tvrdě vydřela a hvězdou se stala díky svému vlastnímu úsilí.

V posledních letech svého života Marilyn strádala nejen fyzicky a psychicky, ale i kariérně, neboť bojovala se závislostí na uklidňujících prostředcích a kvůli špatnému zdravotnímu stavu se její pověst mezi filmovými tvůrci zhoršila. Její smrt sice není dodnes objasněna, ale sebevražda je vzhledem k tomu, že krásná herečka a zpěvačka stála na hranici života a smrti několikrát, uvěřitelná.

Šaty Marilyn Monroe

Od úmrtí Marilyn Monroe uplynula už dlouhá léta a protože nebyl nikdo, kdo by zdědil její majetek, spousta jejích věcí byla rozprodána v aukcích. Ať už šlo o šperky, boty, či filmové kostýmy, zájemci mohli dražitelům v aukční síni urvat ruce, aby něco z majetku Monroe vlastnili.

Spousta fanoušků Marilyn nezapomene na její legendární bílé šaty, jejichž sukénka se na slavné fotografii mírně nadzvedla. Proto je s podivem, že se nejedná o šaty, které by měly největší hodnotu. Tu má róba posetá diamanty, v níž nejkrásnější herečka všech dob zpívala píseň Happy Birthday tehdejšímu prezidentovi Johnu F. Kennedymu.

Původně byla hodnota šatů stanovena na 1 200 000 dolarů, v přepočtu tedy téměř 27 milionů korun. Aukční síň Julien’s Auctions ji ale později dokázala prodat za neuvěřitelné 3 900 000 dolarů, tedy více než 87 milionů korun.

Související články

Další články