Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Marilyn Monroe by slavila 97: Vdávala se v šestnácti, její smrt je dosud obestřena tajemstvím

Marilyn Monroe by slavila narozeniny.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
Narozeniny

Od smrti legendární herečky, zpěvačky a sexsymbolu Marilyn Monroe uplynulo již více než šedesát let. Blonďatá kráska se narodila 1. června 1926 jako Norma Jeane Mortenson a letos by oslavila již neuvěřitelných sedmadevadesát let. Za svůj krátký život si toho zažila opravdu mnoho, poprvé se vdávala v šestnácti letech, vdaná byla však celkem třikrát. Románky prožila třeba s legendárním zpěvákem Frankem Sinatrou nebo prezidentem Johnem F. Kennedym. Půvabná kráska zemřela za velmi diskutabilních okolností v pouhých šestatřiceti letech.

Americká herečka a zpěvačka Marilyn Monroe se narodila 1. června 1926 v prosluněném Los Angeles. Její dětství ale nebylo vůbec jednoduché. Otce nikdy nepoznala a její matka byla duševně nemocná. Marilyn tak chodila z jedné pěstounské rodiny do druhé a dva roky strávila také v sirotčinci.

Přesto se odrazila ke slávě. V roce 1946 podepsala první smlouvu s filmovým studiem 20th Century Fox a její hvězda začínala pomalu zářit. Z obyčejné blondýnky se proměnila v platinovou krásku, po které toužili muži z celého světa. A někteří ji i získali. Její první velkou láskou byl James Dougherty, za kterého se vdala už ve svých šestnácti letech.

První rozvod

Jak uvádí Blesk pro ženy, díky Doughertymu se dostala ze sirotčince a začala být šťastná. Jenže její muž musel narukovat k námořnictvu a pár se po čtyřech letech rozvedl. „Moje manželství mě nenaplňovalo smutkem, ale ani štěstím. S manželem jsme se moc nebavili. Ne proto, že bychom se na sebe zlobili. Prostě jsme si neměli co říct. Umírala jsem nudou,“ citoval Marilyn portál Čas jen pro mě.

Jejím druhým manželem se stal Joe DiMaggio. Z baseballového hráče ale vyrostl tyran, který z Monroe chtěl mít ženu v domácnosti. Devět měsíců po veselce proto požádala o rozvod. Následně si vzala scenáristu Arthura Millera, jenže jak se poté ukázalo, ten nejraději vyhledával samotu a byl hodně uzavřený. Marilyn od něj proto často utíkala za zpěvákem Frankem Sinatrou, ve kterém našla oporu už po rozvodu s DiMaggiem. Z přátelství se Sinatrou vznikla velká láska, legendární jazzový zpěvák si ale nakonec našel jinou ženu a milenecký románek s Monroe ukončil.

Kontroverze kolem úmrtí

Velmi kontroverzní románek prožila Marilyn s americkým prezidentem Johnem F. Kennedym, což však Kennedy tajil. Tajemství nakonec prasklo a o tři měsíce později, v pouhých 36 letech, byla slavná herečka a zpěvačka nalezena mrtvá ve svém apartmánu.

Jejich vztah však zřejmě nebyl žádnou idylkou. Kennedy nechtěl jít s pravdou ven, a tak mu Monroe vyhrožovala. Vědělo se, že Marilyn má potíže s labilním chováním. Kombinovala léky s alkoholem a několikrát se dokonce pokusila o sebevraždu. Zemřela v roce 1962 – podle všeho na předávkování, jak píše LA Times, i když oficiálně okolnosti jejího konce nikdy nikdo neobjasnil.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy