Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Marilyn Monroe by bylo 94 let: Jaké bylo tajemství krásy nesmrtelné ikony

Marilyn Monroe má na svém kontě několik kultovních snímků, které zná celý svět.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 10 fotografií
narozeniny
Herečka Marilyn Monroe by dnes oslavila své 94. narozeniny. V dobách své největší slávy platila za nejkrásnější ženu Hollywoodu a podle mnohých byla přímo zosobněním tehdejšího ideálu krásy. Newyorské Makeup Museum nyní uveřejnilo tajemství jejího dokonalého vzhledu.

Marilyn Monroe nebyla jen skvělou herečkou, ale i ženou, jejíž krása byla celosvětově obdivována. Dokonalá postava ve tvaru přesýpacích hodin, lesklé blond kadeře a smyslný pohled z ní dělaly doslova idol poloviny 20. století. Muži si přáli ji mít a ženy toužily vypadat jako ona.

Podle muzea Makeup Museum v New Yorku měla Marilyn Monroe velmi důkladné postupy, díky kterým se udržovala krásná. Instrukce k péči o pleť herečce dokonce sepsal dermatolog Erno Laszlo, který byl mezi tehdejšími hvězdami velmi populární.

Ranní rutina Marilyn Monroe

Své ráno začínala Marilyn použitím hydratačního mýdla Phelityl Cleansing Bar přímo od svého dermatologa. To je dnes možné koupit za necelých 930 korun. Poté použila masku, kterou ihned po nanesení smyla - tou redukovala viditelnost pórů a zlepšovala kvalitu pleti.

Pod oči si herečka každé ráno nanášela jablečný krém, který měla do kůže vstřebat jen pomocí lehkého poklepávání prstem. Posledním krokem v ranní péči o pleť bylo nanesení pudru, který měla po minutě působení na obličeji i krku setřít vatou.

Večerní péče

Po dlouhém pracovním dni čekaly Marilyn v koupelně další rituály, díky kterým zůstávala krásná. Na pleť si aplikovala čistící olejíček a následně si obličej umyla vlažnou vodou a stejným mýdlem, jaké používá ráno. Poté si nanesla intenzivní noční krém, který měl její kůži hydratovat po celou noc.

Zakázaná jídla

V instrukcích k péči o krásu se nepsalo jen o tom, jaké přípravky má Marilyn Monroe používat, ale i o tom, jakým jídlům se má vyhýbat. Její pleť by podle dermatologa trpěla kvůli oříškům, čokoládě, olivám, ústřicím či jakýmkoliv jiným škeblím.

Obzvláště přísná pravidla musela herečka dodržovat, co se týká soli. Tu směla používat jen minimálně a v restauracích si měla dávat zásadně jen pokrmy, které ji téměř neobsahovaly, případně požádat kuchaře, aby její jídla nesolil.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy