Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Marilyn hraje v novém filmu Netflixu herečka z Kuby: Podoba je neskutečná

Ana de Armas je s Marilyn Monroe k nerozeznání.
Zdroj: Viasat / Netflix / koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Marilyn

Režisér Andrew Dominik přijal velkou výzvu, a to vytvořit film na motivy osudu Marilyn Monroe. Její představitelkou se stala Ana de Armas. Film měl premiéru 16. září na Benátském filmovém festivalu a dostupný bude také na Netflixu. Herečka je podle snímků Marilyn neuvěřitelně podobná, podle CNN byl však problémem její kubánský přízvuk.

Lidé si stěžovali na přízvuk

Filmovou Marilyn Monroe ztvárnila herečka Ana de Armas. Ačkoli se lidé shodují, že vizáží byla Armas s Marilyn téměř k nerozeznání, problémem byl podle webu CNN její kubánský přízvuk. Ana de Armas se naučila plynule anglicky teprve v roce 2015, a ačkoli strávila téměř rok s lektorkou dialektu, která ji měla specifickou řeč slavné herečky naučit, nepodařilo se jí přízvuk od svého rodného jazyka úplně odstranit.

Nešťastné lásky

Nejen nápadná podoba, i v životě jsou si herecké ikony v lecčem podobné. Stejně jako Marilyn Monroe i Ana de Armas nemá zatím příliš štěstí v lásce. V roce 2011, kdy jí bylo 23 let, se vdala za španělského herce Marca Cloteta. Manželství vydrželo pouhé dva roky. Chvíli pak randila s filmovým režisérem Davidem Victorim. Zatím posledním známým partnerem byl herec Ben Affleck. Pár ale začátkem roku 2021 také oznámil rozchod.

Marilyn se na popud své opatrovatelky vdávala již v 16 letech, aby se nemusela vracet do sirotčince. S manželem vydržela jen čtyři roky, protože od mládí tíhla k vyšším cílům a chtěla objevovat svět.

V roce 1952 se Marilyn seznámila s baseballovým hráčem Joem DiMaggiem. O 18 měsíců později se za přítomnosti mnoha médií vzali. Jejich manželství však netrvalo ani rok. Sportovec údajně nezvládal její frivolní chování a posledním hřebíčkem do rakve svazku byla Marilyna ikonická póza, kdy jí proud vzduchu z podzemní dráhy nadzvedl sukni.

Jejím posledním manželem byl dramatik Arthur Miller. Marilyn údajně věřila, že by se mohla vztahem s váženým umělcem zbavit nálepky hloupé sexbomby a upevnit své místo coby hvězdy stříbrného plátna. Zároveň ovšem Arthura opravdu milovala. Rozvedli se ale v tichosti v Mexiku po pěti letech. Herečce prý vadila jeho upjatost.

Vztah s prezidentem

Poslední vztah měla Marilyn Monroe s prezidentem Kennedym. Mnoho indicií nyní vede k tomu, že za její smrtí by mohl stát právě jeho bratr Bobby, se kterým měla mít údajně také milostný poměr.

Ne tak úplně životopis

Film je natočen na motivy knihy autorky Joyce Carol Oates Blondýnka. Jak sám režisér Andrew Dominik (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem) předem upozorňuje, film rozhodně není přesným odrazem života Marilyn Monroe. Ten film je upřímný. Je dělaný s láskou a s dobrými úmysly. Ale zároveň také s maximální energií a zatvrzelostí. Dostal jsem se do situací, kdy mě lidé vidí jako provokatéra, ale o to se nikdy nesnažím. Jde mi jen o to vyjadřovat se tak jasně, jak jen mohu. Mou ambicí je, abyste se do Marilyn zamilovali,“ řekl režisér pro Netflixqueue.

Na české verzi Netflixu bude film k dispozici od 28. září.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy